Howden brokerem roku w plebiscycie „Insurance Insider”

0
352

Grupa Howden została Brokerem Roku w plebiscycie „Insurance Insider Honours” organizowanym przez magazyn „Insurance Insider”. To już drugi tytuł w tej kategorii – poprzednio Howden triumfował w 2020 r.

W tegorocznej, 11. edycji plebiscytu „Insurance Insider Honours”, o główną nagrodę ubiegało się sześciu brokerów. Wśród nich znalazły się dwie spółki Howden, oprócz zwycięzcy także TigerRisk Partners, globalny broker reasekuracyjny.

– To sukces wszystkich pracowników Grupy Howden i potwierdzenie dobrze dobranej strategii rozwoju. Grupa rośnie organicznie i poprzez przejęcia. Dzięki stałemu dopływowi ekspertów możemy zapewnić wyjątkowe usługi naszym klientom – mówił podczas gali Barnaby Rugge-Price, Chairman Howden Broking Group.

Z kolei w kategorii „Broking Initiative of the Year” magazyn „Insurance Insider” wyróżnił opracowaną przez firmę propozycję ochrony jamajskich farmerów przed skutkami zmiany klimatu. W kategorii „Young Broker of the Year” nominację otrzymała natomiast Sarah Philips z TigerRisk Partners.

– Bardzo nas cieszy, że podczas gali „Insurance Insider Honours” dwie nasze spółki znalazły się w ścisłym gronie najlepszych brokerów. Nagroda główna dla Howden oraz nominacja dla TigerRisk Partners potwierdzają naszą aktywność na rynku przejęć i właściwy dobór partnerów. Z kolei nominacja w kategorii „Broking Initiative of the Year” jest bardzo cenna, biorąc pod uwagę nowe produkty grupy związane z ochroną przez zmianami klimatu. Jestem pewien, że w przyszłym roku docenione zostaną kolejne specjalistyczne ubezpieczenia, jak chociażby certyfikowane gwarancje do kredytów na finansowanie rynku redukcji CO2 z atmosfery, których wprowadzenie ogłosiliśmy we wrześniu tego roku – mówi Dominik Stachiewicz, członek zarządu Howden Donoria.

(AM, źródło: Howden)