Howden: Ekspansja na Francję rozpoczęta

0
602

Międzynarodowy broker ubezpieczeniowy z siedzibą w Londynie, Howden, ogłosił, że zawarł umowę zakupu CRF Conseils, niezależnego brokera specjalizującego się w ubezpieczeniach finansowych. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Jest to pierwsza akwizycja dokonana przez Howden we Francji od powołania Nicolasa Auberta na stanowisko dyrektora generalnego Howden France. Dzięki niej Howden uzyska możliwości operacyjne na tym kluczowym rynku. Założona w 1999 r. CRF koncentruje się na liniach finansowych, w których Howden widzi przyszłość swojej oferty we Francji, zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych klientów.

CRF Conselis jest wiodącym brokerem obsługującym instytucje finansowe i firmy technologiczne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach odpowiedzialności zawodowej (PI), odpowiedzialności kierownictwa firm (D&O), odpowiedzialności pracodawcy (EPL), cyber i przestępczości.

Po uzyskaniu akceptacji nadzoru dla transakcji, Didier Arminjon pozostanie dyrektorem generalnym CRF, natomiast Didier Seigneur oprócz funkcji zastępcy dyrektora generalnego CRF, będzie sprawował funkcję dyrektora linii finansowych Howden France.

Na rynku, który domaga się skoncentrowanych na Europie alternatyw, nasza strategia jest prosta: wypracować silną obecność terytorialną w Europie i oferować wyjątkową gamę rozwiązań specjalistycznych – wyjaśnia Luigi Sturani, dyrektor generalny Howden Europe. – Osiągniemy to, przyciągając najbardziej przedsiębiorcze talenty i podobnie myślące firmy oraz przez wzrost organiczny – dodaje.

(AC za Insurance Journal)