Howden przejmuje Aston Lark w rekordowej transakcji na rynku brytyjskim

0
319

Grupa Howden osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia od Goldman Sachs Asset Management i Bowmark Capital brytyjskiego brokera Aston Lark. Spółka wejdzie w skład Howden UK, podobnie jak wcześniej inny brytyjski broker, A-Plan Group. To największa do tej pory transakcja Howden na rynku brytyjskim, która wymaga zatwierdzenia przez regulatora.

Aston Lark jest jednym z największych niezależnych brokerów w Wielkiej Brytanii. Obsługuje składkę o wartości 1 mld GBP i ma ok. 200 tys. klientów. Specjalizuje się w kompleksowych ubezpieczeniach klientów komercyjnych i prywatnych oraz doradztwie w zakresie świadczeń pracowniczych. Po przejęciu brokera Grupa Howden będzie obsługiwała składkę o wartości 6 mld GBP.

Menedżerowie Aston Lark pozostaną w Grupie Howden. Peter Blanc, dyrektor generalny Aston Lark, zostanie dyrektorem wykonawczym operacji brokerskich Howden w Wielkiej Brytanii. Obecny dyrektor generalny A-Plan, Carl Shuker, zostanie dyrektorem generalnym nowej struktury. Andy Bragoli, obecny dyrektor generalny Howden UK, będzie kierował działalnością Howden International Specialty. Cały zespół zarządzający Howden UK będzie podlegał Jose Manuelowi Gonzalezowi, dyrektorowi generalnemu Howden Broking Group.

David Howden, dyrektor generalny Howden Group Holdings, podkreśla, że przejęcie Aston Lark jest kolejnym kamieniem milowym w budowie największej niezależnej grupy brokerskiej w Wielkiej Brytanii. – Jestem szczęśliwy, że szanowany na rynku i bardzo doświadczony zespół zarządzający Aston Lark wybrał Grupę Howden jako najlepsze miejsce do dalszego rozwoju. Aston Lark to nie tylko brakujący element naszej brytyjskiej strategii brokerskiej. To nowy początek dla Grupy. Znacznie przyspieszyliśmy nasz rozwój. Zwiększamy zasięg i wprowadzamy nową jakość dla naszych klientów – dodaje.

– Zawsze byłem zdeterminowany, aby firma, którą budowaliśmy w Aston Lark, znalazła swoje docelowe miejsce na rynku brokerskim. Dziękuję Goldman Sachs Asset Management i Bowmark Capital za umożliwienie mi i mojemu zespołowi zarządzającemu znalezienie właściwego domu. Razem z Howden i A-Plan Razem będziemy główną siłą na brytyjskim rynku brokerskim i jestem niezwykle podekscytowany myśląc o tym, co możemy osiągnąć w nadchodzących latach. Nasze połączone produkty, usługi i zasięg pozwolą nam zdobyć każdego klienta na rynku – mówi Peter Blanc.

Michele Titi-Cappelli, dyrektor zarządzający Private Equity Goldman Sachs Asset Management, podkreśla, że to była szczególna transakcja. – Zawsze wspieraliśmy Aston Lark i zespół zarządzający w rozwoju i w znalezieniu docelowego miejsca na rynku. To dobry wybór. Partnerstwo z Grupą Howden umożliwia Aston Lark kontynuację strategii rozwoju i realizację celu, by stać się największym brytyjskim brokerem ubezpieczeniowym zorientowanym na klienta – dodaje.

(AM, źródło: Howden Donoria)