Howden przejmuje w Estonii

0
354

Grupa Howden ogłosiła przejęcie CHB Insurance Brokers, jednego z czołowych estońskich brokerów. Wkrótce CHB stanie się Howden Estonia. Za transakcję odpowiada spółka Howden Finland.

Do transakcji doszło po wcześniejszych inwestycjach Howden we Włoszech i Szwajcarii. Estońską spółką nadal będą zarządzać jej dotychczasowi menedżerowie: prezes Andry Saarm i Priit Helm, dyrektor generalny CHB.

– Dzięki temu przejęciu Howden planuje rozszerzyć swoją działalność w regionie bałtyckim, z Estonią jako przyczółkiem do uzyskania dostępu do rynków Łotwy i Litwy. To, że założyciele CHB pozostają w firmie, oznacza, że klienci nadal będą mogli korzystać z ich wiedzy, zaangażowania. Ich wyjątkowa reputacja na rynku estońskim pomoże nam w rozwoju działalności – mówi Jorma Hakonen, dyrektor generalny Howden Finland Oy.

Andry Saarm podkreśla, że współpraca z Howden oznacza lepszy dostęp do nowych produktów ubezpieczeniowych i nowych branż. – To duża transakcja transgraniczna na estońskim rynku ubezpieczeniowym i daje nam możliwość sprostania wymaganiom firm w regionie. Naszą ambicją jest zaspokojenie popytu na ubezpieczenia w sektorach takich jak kredyt kupiecki i gwarancje finansowe, a także koncentracja na ubezpieczeniach cyber. Przy wsparciu Howden Finland, jesteśmy w stanie wprowadzić przełomowe rozwiązania ubezpieczeniowe i usługowe na rynku nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych – dodaje.

– Przejęcie CHB to pierwszy krok Grupy Howden na rynku bałtyckim jako właściciela i potwierdzenie bieżącej strategii budowy międzynarodowej platformy, by wspierać zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych klientów na całym świecie. Wraz z Howden Estonia, Grupa zaoferuje klientom znacznie większe możliwości w regionie Morza Bałtyckiego – dodaje Ewa Mazur, członek zarządu i dyrektor biura międzynarodowego Howden Donoria.

(AM, źródło: Howden Donoria)