Howden przejmuje w Peru

0
201

Howden nabył Contacto Corredores de Seguros SA (Contacto) – wiodącego brokera ubezpieczeniowego na rynku peruwiańskim. To kolejny krok w strategii grupy mającej na celu wzmocnienie pozycji w Ameryce Łacińskiej.

Contacto z siedzibą w Limie jest drugim pod względem wielkości brokerem ubezpieczeniowym w Peru. Działa głównie w ubezpieczeniu branży wydobycia metali szlachetnych, specjalizując się zarówno w ubezpieczeniach majątkowych, jak i EB. Firma została założona w 1984 r. przez Maximiliano Gollera, a w 1987 r. została przejęta przez Buenaventura (BVN), peruwiańskiego producenta metali szlachetnych i konglomerat wydobywczy. Teraz wejdzie w skład Howden LatAm, spółki odpowiedzialnej za rozwój grupy w regionie.

– Przejęcie Contacto następuje w najlepszym możliwym momencie dla Howden LatAm. Zapotrzebowanie na specjalistyczne rozwiązania ubezpieczeniowe w Ameryce Łacińskiej znacząco rośnie. Wspólnie z zespołem Contacto będziemy czołowym brokerem ubezpieczeniowym w Peru, zapewniającym wiarygodną alternatywę dla klientów w kraju. Howden LatAm wzmacnia więc swoją pozycję, łącząc lokalną, specjalistyczną wiedzę z międzynarodową ofertą Grupy Howden – mówi Pablo Bores, dyrektor generalny Howden LatAm.

Howden i Contacto współpracują już od 2017 r. poprzez globalną sieć Howden One. Teraz, po zmianach właścicielskich, Grupa formalnie zwiększy swoje zatrudnienie w Ameryce Południowej do 800 osób, pracujących w Peru, Meksyku, Kolumbii, Chile i Brazylii.

– Wejście do grupy po 6 latach współpracy to naturalny krok i szansa dla naszych pracowników i klientów. Teraz możemy w pełni wykorzystać możliwości Howdena w zakresie sieci, danych i analiz, a także specjalistycznej wiedzy. Będziemy mogli więc rozwijać się szybciej niż do tej pory – dodaje Giulio Valz-Gen, dyrektor generalny Contacto.

(AM, źródło: Howden)