Hyperexponential zdobył pieniądze na ekspansję w USA

0
275

Amerykański fundusz venture capital Andreessen Horowitz (a16z) wsparł londyński startup ubezpieczeniowy Hyperexponential w rundzie finansowania serii B o wartości 73 mln dolarów, prowadzonej przez globalną firmę inwestycyjną Battery Ventures.

Działający od 2017 roku Hyperexponential dostarcza ubezpieczycielom i reasekuratorom oprogramowanie do modelowania matematycznego, umożliwiające wycenę polis w oparciu o szeroki zakres danych. Platforma PDI Hyperexponential – hx Renew – umożliwia ubezpieczycielom wykorzystanie dużych i alternatywnych zbiorów danych, szybkie opracowywanie i udoskonalanie narzędzi ratingowych oraz stosowanie zaawansowanych podejść do uczenia maszynowego w celu wyceny ryzyka oraz podejmowania decyzji cenowych w oparciu o dane na poziomie portfela i indywidualnego. Od czasu serii A w 2021 r. spółka 10-krotnie zwiększyła sprzedaż.

Najnowsza runda finansowania wesprze ekspansję Hyperexponential w USA, w ramach której firma otworzy biuro w Nowym Jorku. Spółka wykorzysta ponadto zebrane fundusze na podwojenie swojego globalnego zespołu do około 200 pracowników.

(AM, źródło: Hyperexponential)