iBooster – jedna integracja, wiele towarzystw

0
1692

Rozmowa z Michałem Dworakowskim, współwłaścicielem firmy Polskie Polisy, odpowiedzialnym za użyteczność rozwiązań ubezpieczeniowych

Aleksandra E. Wysocka: – Co to jest iBooster?

Michał Dworakowski: – iBooster powstał z marzenia o ubezpieczeniach zrozumiałych dla każdego. Upraszczanie procesów w naszej branży to bardzo trudne zadanie. Poświęciliśmy mu wiele lat, tworząc uniwersalne narzędzie, spełniające najwyższe wymagania jakości. Dostępne dla każdego użytkownika, niedostępne dla konkurencji.

iBooster to alternatywa dla konieczności integrowania się z każdym towarzystwem z osobna.

Nasze rozwiązanie ponad 20-krotnie przyspiesza integracje z API towarzystw oraz usprawnia wdrażanie nowych produktów ubezpieczeniowych.

iBooster to w 100% polski insurtech stworzony przez osoby działające na rynku ubezpieczeń od blisko 20 lat. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy powiązani w żaden sposób z jakąkolwiek multiagencją ubezpieczeń.

Czym różnicie się od innych rozwiązań technologicznych dla agentów?

– Wierzymy, że w życiu warto robić coś naprawdę dobrze. Specjalizujemy się w integracjach z towarzystwami. Codziennie doskonalimy połączenia z API towarzystw i jak tylko to możliwe, dodajemy kolejne. Koncentrujemy się przede wszystkim na integracjach z API, doskonalimy technologię, współpracujemy z najlepszymi specjalistami na rynku.

Co istotne, w ramach współpracy z iBooster można skorzystać zarówno z gotowej ścieżki badania potrzeb, zbierania zgód i danych, porównywania ofert i wystawiania polis, jak również podłączyć własną porównywarkę do API iBooster!

Czy macie już wdrożenia w multiagencjach?

– Tak. Z naszego rozwiązania korzystają agencje bardzo duże, średnie i mniejsze. Jeśli multiagencja już posiada własną porównywarkę, zachęcamy do podłączenia się do naszego API, bowiem codzienne utrzymanie wielu integracji jest bardzo kosztowne.

Jakie widzicie kluczowe potrzeby technologiczne po stronie agentów ubezpieczeniowych?

– Dla agenta najważniejsza jest jego własna, bezpieczna baza klientów i polis, która gwarantuje wysokie i powtarzalne przypisy składki. Z drugiej strony, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, istotna jest optymalizacja kosztów. Dlatego iBooster integruje się z rozwiązaniami CRM agencji, a także z popularnymi programami na rynku, np. Polisą w Chmurze, Chester Plus (kolejne integracje już wkrótce), oraz bierze na siebie koszty obsługi integracji z API towarzystw.

Jeśli multiagencja rozwija lub chce stworzyć własne narzędzie klasy CRM i pragnie rozbudować je o rozwiązanie sprzedażowe pozwalające szybko wdrożyć produkt ubezpieczeniowy oraz porównywać wiele ofert i wystawiać polisy, procesor danych iBooster jest najlepszym wyborem.

Jakie macie plany biznesowe na ten rok?

– Rozmawiamy z poszczególnymi towarzystwami o doskonaleniu ich obecności w iBooster. Naszym celem jest ciągłe podnoszenie jakości integracji oraz dodawanie kolejnych. Jesteśmy otwarci na potrzeby multiagencji w zakresie integrowania różnorodnych produktów ubezpieczeniowych, a także budowania dedykowanych ścieżek sprzedaży.

W jaki sposób można przetestować iBooster?

– Twórcą iBoostera jest firma Polskie Polisy. Działamy w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Zapraszamy do sprawdzenia iBoostera podczas demonstracji osobistej lub online: kontakt@polskiepolisy.pl


Czym charakteryzuje się iBooster?

  • cały proces sprzedażowy w jednym narzędziu (potrzeby, zgody, ofertowanie i polisowanie)
  • przemyślany, prosty, autorski interfejs zbudowany z perspektywy agenta ubezpieczeniowego
  • nowoczesny, skalowalny system oparty na logicznej i przejrzystej architekturze
  • komunikacja z towarzystwami ubezpieczeń poprzez najnowsze wersje API
  • elastyczność: łatwość adaptacji do istniejących systemów realizujących funkcjonalności CRM

OPINIA AGENTA

Tomasz Dobis

Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych powinna być dziś standardem u każdego multiagenta. iBooster jest narzędziem, które nieustannie ewoluuje, dostosowując się do wymagań rynku i agentów, dążąc do narzędzia, w mojej ocenie – kompletnego.

Dzięki iBooster:

  • po pierwsze, w zgodzie z RODO oraz IDD zbieramy dane klienta i przedstawiamy mu oferty ponad 20 marek towarzystw,
  • po drugie, sprzedajemy więcej „pakietów” dzięki możliwości szybkiego dostosowania ofert,
  • po trzecie, nasi współpracownicy zyskali czas, który teraz przeznaczają na fachową i kompleksową obsługę klienta, ubezpieczając majątek prywatny i firmy.

Z Michałem i Pawłem współpracujemy już od 2018 r. i szczerze polecam firmę Polskie Polisy jako rzetelnego i stabilnego partnera biznesowego.

Tomasz Dobis
KBS NDF