IKE i IKZE w formie polisy z UFK w ofercie Credit Agricole

0
236

Bank Credit Agricole poszerzył swoją ofertę o nowe produkty: Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Oba rachunki są prowadzone przez Credit Agricole Życie TU i zostały przygotowane w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK).

– IKE i IKZE są wygodnymi narzędziami długoterminowego oszczędzania z myślą o wyższej emeryturze. Dają dużą elastyczność w wysokości i częstotliwości dokonywanych wpłat oraz umożliwiają dziedziczenie zgromadzonych środków przez spadkobierców lub inne wskazane osoby, a w przypadku IKZE istnieje także możliwość odliczania wpłat od podstawy opodatkowania – wyjaśnia Richard Paret, CEO CA Życie TU.

Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z IKE lub IKZE w Credit Agricole, mają do wyboru pięć strategii inwestycyjnych, zróżnicowanych pod względem poziomu ryzyka i horyzontu inwestycyjnego. Sami mogą zdecydować, którą z tych strategii wybrać, w zależności od swoich potrzeb i oczekiwań oraz sytuacji finansowej.

– Oferowane za pośrednictwem naszego banku produkty emerytalne zbudowane są w taki sposób, aby skutecznie i bezpiecznie pomnażać środki gromadzone przez klientów na każdym etapie ich życia. Im bliżej do daty planowanego przejścia na emeryturę, tym polityka inwestycyjna jest ostrożniejsza, a instrumenty finansowe bezpieczniejsze – mówi Szymon Księżopolski, manager do spraw ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych banku.

Decydując się na produkt emerytalny w Credit Agricole, klient może wybrać także opcję rozszerzoną o ochronę ubezpieczeniową na wypadek choroby lub śmierci. W przypadku ciężkiego schorzenia towarzystwo przejmuje opłacanie składek, co umożliwia kontynuowanie polisy. W przypadku zgonu przed zakończeniem okresu umowy dodatkowa suma ubezpieczenia dopełni wartość zgromadzonego kapitału.

– To dodatkowe ubezpieczenie wyróżnia produkty Credit Agricole spośród wszystkich innych ubezpieczeń emerytalnych dostępnych na polskim rynku. Klient może w ten sposób zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo zarówno po zakończeniu kariery zawodowej, jak i wcześniej – jeszcze przed przejściem na emeryturę – mówi Szymon Księżopolski.

(AM, źródło: Credit Agricole)