Wolontariuszki z Wiener TU docenione za działalność społeczną

0
167

Joanna Leniart-Ślufarska została nagrodzona przez Wiener Städtische Versicherungsverein, głównego akcjonariusza VIG za pracę na rzecz organizacji wspierających zwierzęta. Nagrodę otrzymała również zaangażowana w pomoc dzieciom Lucyna Leśniak. Wręczenie nagród w konkursie Award in Recognition of Commitment to Voluntary Activities (Nagroda za zaangażowanie w działalność wolontariacką) odbyło się już po raz ósmy. 

Joanna Leniart-Ślufarska pracuje jako wolontariuszka w Fundacji Tara, która prowadzi schronisko dla koni.

– Wszystko zaczęło się od filmu. Obejrzałam film z targu koni. To jest miejsce, gdzie większość z nich wyrusza w ostatnią podróż – do rzeźni… Postanowiłam zrobić wszystko, żeby odmienić ich los i dać im lepsze życie. Ze strony Fundacji Tara dowiedziałam się o potrzebie zbiórek na wykup koni. Zabrałam około 17 tys. zł i adoptowałam 3 z uratowanych wówczas koni – opowiada Joanna Leniart-Ślufarska.

Laureatka wspiera adoptowane konie, zapewniając im lekarstwa, pożywienie i wizyty weterynaryjne.

Joanna Leniart-Ślufarska to nie jedyna przedstawicielka Wiener, która została uhonorowana tą nagrodą. W ubiegłym roku za działalność społeczną doceniona została Ewelina Kaczmarczyk, a tegoroczną nagrodę otrzymała również Lucyna Leśniak, która aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz rozwoju dzieci.

– Obecna sytuacja w szczególny sposób wymaga większej solidarności i odpowiedzialności za innych, szczególnie tych, którym trudniej jest walczyć o swoje prawa. Ta nagroda jest symbolicznym podziękowaniem za wysiłki Lucyny i Joanny. Solidarność oraz zaangażowanie jest naturalną częścią filozofii Wiener w Polsce. Cieszę się, że stworzyliśmy zespół, który rozwija te wartości – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Wiener TU.

Nagroda za zaangażowanie w działalność wolontariacką przyznawana jest od 2013 roku. Osoby nominowane wskazywane są przez współpracowników, którzy doceniają ich wyjątkowy wkład w działalność społeczną.

(AM, źródło: Wiener)