Insly rozbudowuje portfel usług dla agentów

0
453

Insly kupi od Bacca część biznesu TubaPay, obejmującego aplikację dla agentów ubezpieczeniowych do przyjmowania i rozliczania płatności za polisy kartami płatniczymi i Blikiem. Dostawca technologii dla branży ubezpieczeniowej przejmie też całość działalności i know-how związane z wspomnianymi usługami.

Insly zamierza rozwijać usługę pod swoją marką (sam szyld TubaPay nie jest przedmiotem transakcji). Partnerem rozliczeniowym pozostanie Fiserv Polska, działająca pod marką PolCard from Fiserv. Insly planuje zintegrować aplikację ze swoim systemem CRM, jak również oferować ją jako odrębną usługę. 

– Sercem naszej działalności w Polsce pozostaje stały rozwój systemu CRM i wsparcia dla pośredników ubezpieczeniowych, tak aby cały swój biznes mogli prowadzić na Insly. Naszym celem jest więc zwiększanie skali działalności i ciągłe wzmacnianie pozycji rynkowej – mówi Piotr Bartos, CEO Insly w Polsce.

– Od blisko dwóch lat konsekwentnie realizujemy nową strategię, której osią jest dostarczanie usług płatniczych i finansowych dla e-commerce oraz live-commerce. Dlatego jesteśmy niezwykle uradowani, że naszą innowacyjną usługę płatności terminalowych dla branży ubezpieczeniowej będzie dalej rozwijało Insly, firma znająca branżę ubezpieczeniową i doskonale rozumiejąca jej potrzeby – mówi Janusz Kulmaczewski, CFO Bacca/TubaPay.

Piotr Bartos deklaruje, że stawia na rozwój organiczny, bo „polski rynek wciąż ma duży potencjał, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii w pracy agenta”, ale widzi również kolejne okazje do przejęć i połączeń.

Podpisanie ostatecznej umowy między firmami nastąpi po wypełnieniu wymaganych prawem procedur i spełnieniu przez Bacca warunków określonych w umowie wstępnej. Insly spodziewa się, że finalizacja zakupu nastąpi nie później niż na początku czwartego kwartału tego roku. Do firmy przejdą wtedy również obecni klienci i użytkownicy aplikacji oraz zespół.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Insly Ltd. – właściciela nabywcy.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl