InsurTech Digital Congress: Cyfrowy świat ubezpieczeń w najbliższej dekadzie

0
181

W dniach 18–19 marca w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbędzie się dziewiąta, wiosenna edycja FinTech&InsurTech Digital Congress. Przedstawiciele sektora finansowego, tradycyjnej bankowości i ubezpieczeń oraz branży nowoczesnych technologii spotkają się, aby przedyskutować najważniejsze kwestie dla  rozwoju rynku finansowego, biznesu ubezpieczeniowego i polskiej gospodarki. Patronem medialnym InsurTech Digital Congress, który podobnie jak fintechowa część kongresu odbywać się będzie w formule hybrydowej, jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Kongres zainauguruje dyskusja poświęcona perspektywie, w jakiej branża fintech i insurtech funkcjonować będzie do 2030 roku. Eksperci zastanowią się nad zmieniającą się rolą fintechów w ekosystemie finansowym. Czy embedded finance staną się nową ewolucją, a łączenie tradycyjnych usług finansowych z innymi usługami niefinansowymi nowym sposobem na pozyskanie większej liczby klientów? Poruszone zostaną również kwestie związane z partnerstwami i możliwościami współpracy z Big-Techami oraz ich rolą w ekosystemie finansowym.

Kolejne bloki tematyczne poświęcone zostaną technologii paymentowej, dynamicznemu wzrostowi płatności elektronicznych, zwiększeniu konkurencyjności i innowacyjności w sektorze finansowym oraz analizie aktualnych trendów, procesów rynkowych i wyzwań dla biznesu, tj. konsolidacjom i M&A, oraz tym, w jaki sposób partnerstwa wpływają na banki i ubezpieczenia. Nie zabraknie również tematów związanych z technologicznym wsparciem w prowadzeniu biznesu dla SME, okaże się też, jaki jest next step branży pożyczkowej i jej dopasowanie do nowych realiów rynkowych.

Drugi dzień kongresu wyłoni tematy związane z klientem i budowanie Customer Experience z wykorzystaniem dostępnych na rynku technologii oraz pytaniem: jak przyspieszenie cyfrowe i zmiany w procesach wpłynęły na branżę ubezpieczeniową. Pojawią się również ważne w obecnej rzeczywistości tematy telemedyczne związane z innowacjami,  automatyzacją i rozwojem technologii telemedycznych, a także diagnozowaniem, które zwiększa nasze bezpieczeństwo. Dyskutanci omówią również to, jak zmiany w zachowaniach ubezpieczeniowych, przyspieszenie cyfrowe i zmiany w procesach wpłynęły na branżę, a także porozmawiają o hybrydowym modelu sprzedaży ubezpieczeń, o tym, jak działa agent ubezpieczeniowy w czasach cyfrowych oraz o roli ubezpieczyciela jako dostawcy rozwiązań agencyjnych.

Część dyskusji zostanie poświęcona tematyce open bankingu w kontekście szerszego spojrzenia na przyszłość sektora usług finansowych oraz zagadnieniom związanym z HR w czasie i po pandemii oraz nowym wyzwaniom, jakie pojawiły się wskutek upowszechnienia pracy online.

Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Warunki uczestnictwa i kontakt z organizatorem:
https://fintechdigitalcongress.pl/bezpieczny-kongres/

(AM, źródło: MMC Polska)