Inter Polska wsparł studentów medycyny, a Aegon – seniorów

0
505

TU Inter Polska zrealizowało kolejne przedsięwzięcie w ramach wsparcia udzielanego przyszłym lekarzom w czasach pandemii SARS-CoV-2. Z kolei Aegon podsumował zakończoną właśnie kolejną edycję programu społecznego Silver Starters, której patronuje.

Inter Polska przekazał społeczności akademickiej kolejną partię maseczek chirurgicznych i respiratorowych. Tym razem otrzymali ją studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Trafiły one na ręce prorektora ds. studenckich, prof. dr. hab. Edmunda Grześkowiaka i przewodniczącej Samorządu Studenckiego Martyny Piszczek. W imieniu ubezpieczyciela maseczki przekazali prezes Janusz Szulik oraz dyrektor oddziału w Poznaniu Beata Raczak. Zostaną one wykorzystane przez żaków w czasie zajęć, prowadzonych również w oddziałach szpitalnych.

Od listopada zakład przekazał blisko 90 tys. maseczek dla studentów kierunków medycznych w całej Polsce. Wśród uczelni, do których dotarła pomoc, znalazły się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uniwersytety medyczne we Wrocławiu, w Katowicach, Gdańsku i Łodzi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Od marca, w porozumieniu z Naczelną Izbą Lekarską, Inter Polska zapewnia wszystkim lekarzom i dentystom w Polsce możliwość bezpłatnego uzyskania porad i opinii prawnych dotyczących kwestii związanych z pandemią SARS-CoV-2.

Aegon z kolei po raz kolejny wsparł przedsiębiorczych seniorów w ramach programu Silver Starters. Tegoroczna edycja odbyła się w większości w formie zdalnej. Uczestnicy zdobywali wiedzę dzięki platformie e-learningowej, a z trenerami i mentorami spotykali się za pomocą narzędzi do połączeń wideo. W trakcie projektu grupa 30 uczestników wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń przygotowywała swoje pomysły na działalność biznesową. W finale za najlepszy jurorzy zgodnie uznali pomysł na biznes związany z adaptacją mieszkań na potrzeby osób starszych. Doceniono zarówno potencjał samego projektu, jak i ciekawy sposób zaprezentowania go przez autorkę.

Badania pokazują, że aktywność seniorów zwiększa się systematycznie. Zgodnie z ideą smart-ageing aktywność w drugiej połowie życia, dbałość o relacje międzyludzkie, nabywanie nowych umiejętności i przyswajanie nowej wiedzy są równie ważne co dbanie o kondycję czy zabezpieczenie finansowe. Prowadzenie własnej działalności pozwala połączyć te elementy – mówi Marcin Pawelec, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Aegon Polska. – Jak zgodnie przyznali uczestnicy, najważniejszą nagrodą był sam udział w programie, który pozwolił im nie tylko poszerzyć wiedzę, ale i zyskać inspirację do dalszej aktywności. Bo w końcu – zgodnie z hasłem programu – na własny biznes nigdy nie jest za późno – dodaje.

Silver Starters to program szkoleniowo-rozwojowy, którego polska edycja organizowana jest wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. W ramach programu osoby w wieku 50+ uczą się podstaw przedsiębiorczości. W ubiegłym roku projekt został wyróżniony w konkursie Społeczny Wymiar Biznesu i znalazł się wśród najlepszych inicjatyw CSR firm finansowych.

(AM, źródło: Aegon, Inter Polska)