Warsaw UNIT z logiem Warty

0
990

Na szczycie biurowca Warsaw UNIT – przyszłej siedziby Warty zawisło logo ubezpieczyciela. Obecnie jest ono najwyżej umiejscowionym logotypem w Polsce.

Półtora roku temu Warta podpisała umowę najmu nowej siedziby, która na przełomie III i IV kw. 2021 znajdzie się w biurowcu Warsaw UNIT. Na szczycie powstającego budynku już teraz można zobaczyć logotyp zakładu.

– Warsaw UNIT to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych, jakie powstają w Polsce. Innowacyjne rozwiązania, komfortowe warunki do pracy czy wyjątkowa komunikacja z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski, zdecydowały, że to ten biurowiec będzie od przyszłego roku nową siedzibą Warty. Zapewni ona naszej firmie efektywniejsze wykorzystanie potencjału zespołu i wesprze dynamiczny rozwój Warty w kolejnych latach – mówi Michał Dwurzyński, dyrektor Departamentu Administracji Warty. – Cieszymy się, że właśnie zakończył się kolejny etap prac, jakim był montaż logotypu Warty. Cała operacja trwała kilkanaście dni i składała się z kilku zaawansowanych technologicznie etapów. Ważącą kilkaset kilogramów konstrukcję można już z łatwością dostrzec na szczycie wieżowca znajdującego się przy rondzie Daszyńskiego 1 w Warszawie – dodaje.

Ważące niemal 600 kg i mierzące 4,5 metra logo Warty zostało zamontowane na wysokości 196 m. To obecnie najwyżej umieszczony logotyp w całej Polsce. Nad jego montażem pracowało7 alpinistów, którym zajęło to 90 godz.

Warta wynajęła ponad 20 tys. m kw. na najwyższych biurowych piętrach budynku. Umowę podpisano na 10 lat.

Film z montażu logotypu Warty na biurowcu Warsaw UNIT:

(AM, źródło: Warta)