Jacek Smolarek nie jest już prezesem Signal Iduna

0
1992

Jacek Smolarek przestał pełnić funkcję prezesa towarzystw ubezpieczeń Signal Iduna w Polsce. Ubezpieczyciel nie podał powodów jego odejścia.

– Dziękujemy Jackowi Smolarkowi za wkład w budowanie spółek Signal Iduna w Polsce – powiedział Mark Osterloff, Head of International Signal Iduna Gruppe. – Grupa Signal Iduna postrzega polski rynek ubezpieczeniowy jako bardzo atrakcyjny i chce aktywnie rozwijać swoje spółki. W składzie zarządu pozostają Agnieszka Kiełbasińska i Adam Malinowski, którzy mają nasze pełne wsparcie, aby dalej wzmacniać pozycję Signal Iduna w segmencie ubezpieczeń życiowych i majątkowych – dodał.

Jacek Smolarek pełnił funkcję towarzystw ubezpieczeń Signal Iduna w Polsce od 1 lipca ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpił Jürgena Reimanna.

Były już prezes rozpoczynał karierę zawodową w 1992 roku w wywiadowni gospodarczej Creditreform Polska. W latach 1994–1996 zajmował kierownicze stanowisko w Siemens sp. z o.o., gdzie odpowiedzialny był za rozwój sieci sprzedaży. W roku 1996 dołączył do zespołu ESSO Polska sp. z o.o. jako Project Manager i szef regionalnego biura inwestycji, w którym zarządzał inwestycjami spółki w regionie środkowej i północnej Polski.

W latach 2000–2015 związany był z Grupą Generali w Polsce, najpierw jako dyrektor Departamentu Logistyki, później także dyrektor Departamentu Personalnego. W 2005 roku został powołany do zarządu Generali PTE, a w 2013 roku na stanowisko prezesa zarządu PTE. Odpowiadał za departamenty: Logistyki, Personalny, IT, Obsługi Sił Sprzedaży, Prawny oraz Audytu Wewnętrznego.

W latach 2015–2018 zarządzał towarzystwami Grupy Concordia: Concordia Polska TUW oraz WTUŻiR Concordia Capital, w których skupił się m.in. na zmianie pozycji firmy na rynku, zwiększeniu przychodów, zysku netto i wskaźników wypłacalności. Od 2019 roku odgrywał rolę doradcy biznesowego w organizacjach typu startup. Współpracował z funduszami Venture Capital.

Jacek Smolarek jest absolwentem Wydziału Historii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Swoją edukację kontynuował na Uniwersytecie im. J. Gutenberga w Moguncji (program stypendialny TEMPUS), Uniwersytecie Warszawskim (zarządzanie) oraz Politechnice Warszawskiej (rzeczoznawstwo majątkowe). Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych. 

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl