Narzędzie Tractable umożliwi Beesafe błyskawiczną wypłatę odszkodowań

0
125

Beesafe wykorzysta sztuczną inteligencję Tractable do natychmiastowej oceny uszkodzeń samochodów i szacowania kosztów naprawy. W określonych przypadkach ocena posłuży do złożenia ubezpieczonym klientom ofert natychmiastowych wypłat odszkodowań.

Zastosowane przez Beesafe rozwiązanie autorstwa Tractable jest oparte na sztucznej inteligencji. Narzędzie szczegółowo ocenia uszkodzenia pojazdu w oparciu o zdjęcia przesyłane za pośrednictwem aplikacji internetowej. Za pomocą SI w ciągu kilku sekund aplikacja sporządza ocenę szkód, często bez potrzeby dalszej weryfikacji. 

W stosownych przypadkach Beesafe wykorzysta ocenę przedstawioną przez sztuczną inteligencję do złożenia klientom natychmiastowych ofert odszkodowań. Dzięki temu decyzje dotyczące roszczeń będzie można podjąć w ciągu kilku minut – nawet podczas pierwszego kontaktu z klientem. Beesafe przewiduje, że za pomocą tej technologii możliwe będzie rozstrzygnięcie większości spraw, co umożliwi znacznie szybsze niż dotychczas rozwiązywanie problemów klientów.

– Dzięki sztucznej inteligencji Tractable możemy zapewnić klientom dokładną i skuteczną metodę dokonywania zdalnej oceny szkód, co pozwoli nam złożyć ofertę odszkodowania niemal natychmiast. Rozwiązujemy problemy naszych klientów i udzielamy im pomocy po wypadkach niemalże błyskawicznie – mówi Rafał Mosionek, CEO Beesafe i członek zarządu Compensy.

– Korzystanie ze sztucznej inteligencji w celu oferowania natychmiastowych ofert odszkodowań pozwoli Beesafe rozstrzygnąć większość roszczeń z tytułu szkód motoryzacyjnych w ciągu zaledwie kilku minut od ich zgłoszenia. Wprowadzamy najnowocześniejszą technologię tam, gdzie ma to największe znaczenie, tworząc dla kierowców nowy standard obsługi klienta – dodaje Aleksander Surowiak, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią Tractable.

Do komputerowego rozpoznawania obrazu sztuczna inteligencja Tractable wykorzystuje technikę głębokiego uczenia się i inne techniki uczenia maszynowego. Szkolenie SI przebiega przy pomocy wielu milionów zdjęć uszkodzeń samochodów, a algorytmy uczą się na podstawie analizy ogromnej liczby różnych przykładów. Technologię Tractable można stosować na całym świecie, do każdego pojazdu. 

Sztuczna inteligencja pozwala ubezpieczycielom oszacować uszkodzenia pojazdu, przesyła zalecane metody naprawy oraz kieruje procesem zarządzania roszczeniami. 

W Polsce z rozwiązania Tractable korzystają także PZU SA i Warta. Więcej na temat narzędzia w rozmowie Aleksandry E. Wysockiej z Aleksandrem Surowiakiem.

(AM, źródło: Beesafe, gu.com.pl)