Jacob Fuest członkiem zarządu i CMO Allianz Partners

0
412

Allianz Partners ogłosił nominację Jacoba Fuesta na stanowisko CMO (Chief Markets Officer). Zasiadając w zarządzie organizacji, będzie kierował jednostkami biznesowymi Allianz Partners na całym świecie, mając za zadanie dalsze podnoszenie rentowności jednostek biznesowych firmy na całym świecie. 

Jacob Fuest posiada 12-letnie doświadczenie zawodowe w Grupie Allianz. Ostatnio zarządzał Pionem Biznesowym Allianz SE na Europę Zachodnią i Południową, Allianz Partners i Allianz Direct. W swojej karierze zasiadał w zarządach wielu dużych podmiotów Allianz i kierował projektami transformacji na dużą skalę. Przed objęciem nowego stanowiska Jacob Fuest zajmował szereg stanowisk kierowniczych, w tym szefa działu zarządzania rynkiem i innowacji, dyrektora generalnego Allianz Partners Germany oraz regionalnego dyrektora generalnego na Europę Północną, Środkową i Wschodnią. Przed dołączeniem do Allianz Jacob Fuest zajmował strategiczne stanowiska w branży motoryzacyjnej. 

– To przyjemność powitać w Allianz Partners takiego lidera jak Jacob Fuest. Jego wieloletnie doświadczenie zarządcze i znajomość Allianz oraz działalności Allianz Partners, w połączeniu z innowacyjnym nastawieniem stawiają go w doskonałej pozycji do kierowania naszymi regionalnymi jednostkami biznesowymi. Jestem przekonany, że Jacob wesprze naszą działalność na całym świecie, z korzyścią dla naszych partnerów i klientów – skomentował Tomas Kunzmann, CEO Allianz Partners.

Jestem zaszczycony powrotem do Allianz Partners i kierowaniem naszymi rynkami na całym świecie w momencie istotnych zmian i dokonującej się transformacji. Allianz Partners jest znany jako motor napędowy Grupy Allianz i jestem podekscytowany możliwością osiągnięcia kolejnych sukcesów we współpracy z całym wspaniałym zespołem w ponad 75 krajach – powiedział Jacob Fuest.

(AM, źródło: Mondial Assistance)