Michał Gabryelak na czele Merydian BDU

0
1278

Michał Gabryelak objął stanowisko prezesa Merydian Brokerskiego Domu Ubezpieczeniowego. Zastąpił Andrzeja Wychowańca, który pełnił tę funkcję od początku istnienia firmy, tj. od 25 lat.

– Ostatnie 25 lat to czas budowania firmy, która uzyskała stabilne miejsce na bardzo konkurencyjnym rynku brokerskim. Warto podkreślić, że jesteśmy prekursorami w ubezpieczeniu szpitali – ubezpieczyliśmy m.in. pierwszy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej w Polsce – powiedział Andrzej Wychowaniec, który pozostał w zarządzie spółki, będąc też jej udziałowcem. – Moja decyzja o rezygnacji pokazuje, że przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju firmy, jednak z zachowaniem jej unikatowego charakteru. Znam Michała od dawna, a w ostatnich latach bardzo blisko współpracowaliśmy w zarządzie. Wiem że zgrany zespół i ludzie są dla niego tak samo ważni jak dla mnie. Michał wniósł do spółki duże doświadczenie i doskonałą znajomość rynku ubezpieczeniowego, a teraz dalej będzie ją rozwijał – podkreślił.

– Wyróżnikiem Merydiana od zawsze jest wysoka jakość świadczonych usług dla klientów. I tak też zostanie. Zmiana w zarządzie jest kolejnym krokiem w rozwoju Merydiana przy jednoczesnym zachowaniu jego dotychczasowego charakteru zbudowanego przez Andrzeja. To także kolejny krok budowania Grupy Merydian, grupy o zdywersyfikowanych przychodach i mocniejszej pozycji na rynku – mówi Michał Gabryelak.

Michał Gabryelak jest związany z branżą ubezpieczeniową od prawie 25 lat. Pierwsze 16 lat kariery zawodowej pracował w Marsh. Zajmował różne stanowiska aż po członka zarządu i dyrektora odpowiedzialnego za strategicznych klientów oraz rozwój biznesu. Ostatnie trzy lata pracy w Marsh to także stanowisko członka zarządu w regionie Austrii i krajów Europy Środkowej i Wschodniej odpowiedzialnego m.in. za sprzedaż w obszarze klientów strategicznych oraz specjalistyczne linie ubezpieczeń, m.in. ubezpieczenia finansowe. Do spółki Merydian dołączył w 2017 r. jako członek zarządu. Od ubiegłego roku przewodniczy też gremium, które zarządza Grupą Merydian.

Grupę tworzą cztery firmy brokerskie. Oprócz Merydiana BDU jest to Tamal, Biskup&Joks Brokers oraz Benefit Consulting.

Więcej na ten temat w artykule na portalu GU.

Merydian BDU od 1998 roku świadczy kompleksowe usługi w zakresie ubezpieczeń. Jego najważniejsi klienci to instytucje z sektora publicznego (szpitale, izby administracji skarbowej, uniwersytety, jednostki samorządowe), ale również duża grupa prywatnych firm. Merydian BDU jest jednym z założycieli i członkiem Polskiej Izby Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. 

(AM, źródło: Merydian)