Jacques Bonneau na czele Partner Re

0
443

Partner Re ogłosił powołanie Jacquesa Bonneau na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego (CEO) ze skutkiem od 28 lipca. Nowy szef zastąpił Emmanuela Clarke’a, który opuścił szeregi reasekuratora, podejmując dalsze wyzwania zawodowe poza firmą.

Jacques Bonneau jest członkiem Rady Dyrektorów Partner Re od lutego 2019 r. Zasiadał w Komitecie Audytu spółki oraz sprawował funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Ubezpieczeń i Ryzyka. Wcześniej piastował funkcje CEO Ace/Chubb Tempest Re Group oraz Group Chief Underwriting Oficer Chubb Ltd.

Jacques Bonneau rozpoczął karierę w branży reasekuracyjnej w 1981 r. w General Reinsurance Corporation. W kolejnych latach piastował funkcje starszego wiceprezesa  Trenwick America Group oraz dyrektora ds. ubezpieczeń i członka zarządu Chartwell Re Corporation. Od 1999 r. do 2017 r. pełnił różne role w Chubb Ltd. (wcześniej ACE Group).

Uzyskał tytuł Master in Business Administration na Queen’s University w Kingston w Ontario oraz tytuł Bachelor of Commerce na Carleton University w Ottawie w Ontario.

(AM, źródło: Partner Re)