Assistance dla motocyklistów nabywane coraz częściej

0
426

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w czerwcu zarejestrowano 2949 motocykli. Dlatego coraz częściej w stronę motocyklistów spoglądają firmy ubezpieczeniowe i dostawcy assistance, tworząc rozwiązania skierowane do tej grupy klientów.

Wśród dostępnych na rynku ofert można znaleźć między innymi specjalne pakiety pomocowe dla miłośników jednośladów, z ochroną ubezpieczeniową zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy.

– Jesteśmy jedynym podmiotem w Polsce, który ma assistance dla motocyklistów. Tworząc serwis internetowy i produkty, pomyśleliśmy o posiadaczach skuterów, mniejszych i większych motocykli, o tych, którzy raczej jeżdżą po Polsce i tych, którzy organizują wyjazdy zagraniczne. Sama konstrukcja produktu jest dosyć innowacyjna. To ubezpieczenie, za które klient płaci jedynie w trakcie sezonu motocyklowego. Nasze dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre. Zainteresowanie i liczba klientów co roku rośnie. Do tego nie sprawdziły się nasze obawy na temat szkodowości. Okazało się, że motocykliści są wyjątkowo samodzielni i korzystają z naszego assistance dopiero, gdy wszystkie próby poradzenia sobie we własnym zakresie zawiodły. Zdecydowaliśmy się też zainwestować w specjalnie przyczepki do profesjonalnego transportu motocykli, a nasi usługodawcy mają właściwe kompetencje, żeby radzić sobie z naprawami na drodze i transportem motocykli. Te pojazdy wymagają bowiem zarówno specjalnego sprzętu, jak i umiejętności, żeby taki transport bezpiecznie zrealizować – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

W pakietach assistance znajdują się takie usługi, jak naprawa na miejscu (o ile ta jest wykonalna na poboczu drogi czy parkingu), transport do serwisu, dostarczanie paliwa, pojazd zastępczy (samochód, a nie motocykl). Assistance na wyjazdy zagraniczne zawiera również ubezpieczenie turystyczne gwarantujące pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej.

(AM, źródło: Mondial Assistance)