Jakie ubezpieczenie na górskie szlaki?

0
150

W związku z rozpoczęciem jesiennego sezonu wycieczek górskich Europ Assistance Polska radzi udającym się na taki wypad, jaką polisę powinni wybrać.

W górach często dochodzi do wypadków, dlatego warto wykupić NNW. Dobre polisy, te o wyższej sumie ubezpieczenia, pozwolą zapewnić szeroki zakres świadczeń, a ubezpieczony będzie mógł liczyć na pomoc medyczną, refundację kosztów leczenia, a nawet pomoc w procesie rehabilitacji. NNW można wykupić osobno, ale często jest ono również częścią innych polis, np. turystycznej.

Europ Assistance Polska podpowiada udającym się na górską eskapadę za granicę, aby zabrali ze sobą EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która zapewnia opiekę zdrowotną w Unii Europejskiej, oraz rozważyli zakup stosownego ubezpieczenia podróżnego. Z kolei ci, którzy planują uprawianie takich sportów, jak wspinaczka górska, kolarstwo czy trekking, powinni zdecydować się na zakup polisy turystycznej rozszerzonej o ekstremalne uprawianie sportów. Dzięki takiemu rozszerzeniu będą mieć pewność, że pomoc będzie im udzielona w sytuacji, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie właśnie wskutek uprawianego sportu.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)