Jarosław Matusiewicz CEO ControlExpert w Polsce

0
1427

Z początkiem września Jarosław Matusiewicz, były prezes m.in. UNIQA Polska, objął stanowisko CEO ControlExpert Poland, niezależnej firmy specjalizującej się w usługach z zakresu likwidacji szkód komunikacyjnych. „Z radością i dumą informuję, że po przerwie wracam do korzeni” – napisał Jarosław Matusiewicz na portalu LinkedIn.

– Serdecznie witamy Jarosława Matusiewicza, który dziś dołącza do rodziny ControlExpert jako nowy CEO ControlExpert Poland. Cieszymy się, że tak doświadczony lider dołączył do naszego polskiego biznesu – skomentował Paul Sykes, CEO ControlExpert Europe.

Jarosław Matusiewicz do końca marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. kultury organizacyjnej, HR, marki i komunikacji Grupy UNIQA w Polsce. Wcześniej od marca 2017 r. do października kierował ubezpieczycielem, z którym związany był od 2006 r. W tym czasie zajmował stanowiska m.in. dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód i wiceprezesa ds. techniki ubezpieczeniowej. Z kolei w UNIQA International odpowiadał przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Wcześniej, przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej, był związany z PZU.

Jarosław Matusiewicz jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe przeciwdziałanie przestępczości ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości.

ControlExpert jest niezależnym przedsiębiorstwem usługowym działającym na pograniczu branży motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej. Firma została założona w 2002 roku przez ekspertów z branży motoryzacyjnej i informatycznej w Niemczech, na polskim rynku działa od września 2010 roku.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie internetowej ControlExpert, firma jest w stanie wykonać niemal pełną automatyzację ocen ekspertów, szacowania kosztów, fakturowania i dokumentacji likwidacji szkody. Jej klientami są firmy ubezpieczeniowe, firmy leasingowe, salony samochodowe i producenci z branży motoryzacyjnej. Firma jest aktywna w 30 krajach, na 5 kontynentach,

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl