John Q. Doyle stanie za sterami Marsh

0
408

Marsh McLennan ogłosił, że z dniem 1 stycznia 2023 r. John Q. Doyle obejmie funkcję CEO brokera. Daniel S. Glaser, obecny dyrektor generalny, odejdzie pod koniec roku na emeryturę po dekadzie kierowania firmą.

John Q. Doyle był prezesem grupy i dyrektorem operacyjnym Marsh (COO) od stycznia 2022 roku. Daniel S. Glaser pełnił funkcję CEO od 2013 roku. Od grudnia 2007 r. do 2013 r. zajmował stanowisko COO Marsh, w którym rozpoczął swoją karierę w 1982 r.

– Dan wywarł niezwykły wpływ na Marsh McLennan, przekształcając ją w nowoczesną, dynamiczną firmę – powiedział H. Edward Hanway, przewodniczący rady dyrektorów brokera. – Rozszerzył działalność o nowe segmenty klientów, zwiększył przychody z 12 mld USD do ponad 20 mld USD i powiększył bazę partnerów firmy. Z sukcesem zakończył przejęcie JLT o wartości 5,6 mld USD w 2019 r. – dodał.

– John ma pełne poparcie naszego zarządu. Doprowadził Marsh do wybitnych zysków i wzrostu przychodów, a jako prezes grupy i COO znalazł nowe sposoby na wykorzystanie zbiorowej siły Marsh McLennan, aby zapewnić jeszcze większy wpływ na naszych klientów, współpracowników i społeczności. Jest wspaniałym strategiem i wyjątkowym liderem, który buduje efektywne, zróżnicowane i integracyjne zespoły. Dzięki jego przywództwu firma jest dobrze przygotowana do ciągłego rozwoju – podkreślił.

John Q. Doyle jest weteranem branży ubezpieczeniowej z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w zakresie ubezpieczenia i pośrednictwa w ubezpieczeniach komercyjnych. Karierę rozpoczął w AIG, gdzie zajmował kilka stanowisk kierowniczych, w tym dyrektora generalnego AIG Commercial Insurance oraz prezesa i dyrektora generalnego AIG Property and Casualty w USA.

(AM, źródło: Marsh)