Jolanta Karny regionalną CEO Allianz Partners

0
1613

Jolanta Karny, była prezes polskiej Avivy w ostatniej fazie jej funkcjonowania w naszym kraju, wraca do pracy w ubezpieczeniach. I to w ramach grupy Allianz.  

„Z przyjemnością informuję, że zaczynam pracę na nowym stanowisku Regional CEO North, Central, Eastern Europe Allianz Partners” – poinformowała Jolanta Karny na portalu LinkedIn. Jako dyrektor zarządzająca w regionie Europy Północnej, Środkowej i Wschodniej będzie odpowiadać za wyniki finansowe i wyniki jednostek biznesowych firmy w państwach z tego obszaru oraz w Turcji. Objęcie przez Jolantę Karny eksponowanego stanowiska w strukturach grupy Allianz nie jest dużą niespodzianką. Gdy poprzedni pracodawca informował o jej rezygnacji z funkcji prezesa połączonych polskich spółek życiowych Allianz i Aviva, przekazał jednocześnie, iż ekspertka rozważa „możliwość dalszego rozwoju w ramach grupy na arenie międzynarodowej”.

19 lat w Avivie

Dr Jolanta Karny pracę w Avivie rozpoczęła w 2003 r. w obszarze aktuariatu. W 2010 r. została dyrektorem działu aktywizacji sieci sprzedaży, zaś w latach 2012–2014 pełniła funkcję dyrektora audytu. W latach 2014–2016 była członkiem zarządu Aviva sp. z o.o. oraz odpowiadała za obszar strategii i transformacji. W latach 2016–2019 jako wiceprezes odpowiadała za linię biznesową ubezpieczeń majątkowych. We wrześniu 2019 r. została powołana na wiceprezesa Aviva TUnŻ. Od 2019 r. zarządzała obszarem sprzedaży, marketingu, direct, cyfryzacji i strategii ubezpieczeń na życie oraz majątkowych. 30 listopada ubiegłego roku, wraz z ogłoszeniem przez Allianz oficjalnego zakończenia procesu przejęcia spółek z Grupy Aviva w Polsce i na Litwie, Jolanta Karny zastąpiła Adama Uszpolewicza na fotelu prezesa Avivy w Polsce. 31 stycznia 2022 r., gdy zarządy spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska i Aviva w Polsce uzgodniły, przyjęły i podpisały plany połączenia, ogłoszono, że po finalizacji tego procesu Jolanta Karny stanie na czele towarzystwa ubezpieczeń na życie jako prezes zarządu. Nieoczekiwanie jednak złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa Aviva Polska (z dniem 2 maja) i co za tym idzie, funkcji szefowej nowej spółki życiowej.

Jolanta Karny w 2015 r. znalazła się na liście 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskich Finansów. W 2020 r. została uhonorowana tytułem Perły Biznesu i znalazła się w gronie 25 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

Jest absolwentką Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra w Instytucie Fizyki Teoretycznej. Tytuł doktora nauk ekonomicznych obroniła w Zakładzie Statystyki Matematycznej Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej.

Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Business Management na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville, doradztwa inwestycyjnego w Akademii im. Leona Koźmińskiego oraz rozwoju organizacji w Saïd Oxford Business School. Brała udział w globalnych programach rozwojowych Avivy.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl