Kovrr: Pozyskiwanie funduszy na prognozowanie cyberryzyka

0
1035

Kovrr, firma modelowania ryzyk cybernetycznych z Tel Awiwu, ogłosiła rundę finansowania na 5,5 mln dol.

W rundzie finansowania najaktywniejszymi inwestorami byli StageOne Ventures, Mundi Ventures i Innocells (centrum innowacji cyfrowych Banco Sabadell). Pozyskane środki będą wykorzystane na rozwój produktowy, jak również na dalsze przyspieszanie globalnego rozwoju firmy.

Kovrr założyli w 2017 r. Yakir Golan (CEO), Shalom Bublil (CRO) i Avi Bashan (wiceprezes ds. badań i rozwoju), aby dać underwriterom, menedżerom ryzyka i innym profesjonalistom orientację w szybko zmieniającym się środowisku ryzyka cybernetycznego. Kovrr wykorzystuje sztuczną inteligencję do prognozowania i wyceny cyberryzyka.

 – Cyberataki powodują szkody na miliardy dolarów i mogą się wiązać z każdą kategorią ryzyk. Oryginalne podejście Kovrr wykorzystuje informatykę i analizę predykcyjną do pomagania klientom w rozwoju ich biznesów dzięki podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących zarządzania ryzykiem cybernetycznym – powiedział dyrektor generalny Kobrr, Yakir Golan. – Obecne finansowanie pozwala nam poszerzyć nasz zasięg komercyjny, pozyskiwanie danych i możliwości modelowania predykcyjnego.

(AC, źródło: Insurance Journal)