KUKE gwarantem finansowania inwestycji Eko-Okna

0
348

PKO BP jest w gronie instytucji, które podpisały umowę kredytu inwestycyjnego z firmą z branży budowlanej, Eko-Okna. Finansowanie konsorcjalne zostanie przeznaczone na rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych, co pozwoli firmie na zwiększenie produkcji. Gwarantem części transz kredytu jest Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Finansowanie zostanie przeznaczone na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kornicach koło Raciborza oraz budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych. Pozwoli to firmie na zwiększenie produkcji okien z polichlorku winylu (PVC) oraz rozwinięcie produkcji stolarki drewnianej.

– Proces pozyskania środków nie był prosty, gdyż obejmował siedem banków i KUKE, a scenariusze zapewnienia finansowania ewoluowały w czasie, ale wspólnymi siłami doprowadziliśmy do jego realizacji – powiedział Andrzej Juszczyński, członek zarządu i dyrektor finansowy Eko-Okna.

PKO BP pełnił funkcję współorganizatora kredytu konsorcjalnego z udziałem pięciu innych banków, EBOiR oraz KUKE, która docelowo ma odegrać rolę gwaranta części transz kredytu.

(AM, źródło: PKO BP)