Liberty Mutual: Ekspansja przez europejską akwizycję

0
1581

Liberty Mutual Insurance ogłosił, że zakończył akwizycję trzech europejskich spółek zależnych AmTrust Financial Services: Nationale Borg, Nationale Borg Reinsurance oraz AmTrust Insurance Spain.

 – Nabycie tych podmiotów wzmacnia nasze globalne kompetencje w zakresie gwarancji i reasekuracji, wiodącą pozycję na rynku i zasięg geograficzny – podkreślił Tim Mikolajewski, prezes Global Surety, Global Risk Solutions, Liberty Mutual. – Transakcja wspiera nasze dążenie do celu, jakim jest znalezienie się w pierwszej trójce globalnych ubezpieczycieli i reasekuratorów komercyjnych i specjalistycznych, zapewniając platformę szerszej globalnej ekspansji przez zwiększenie udziału w rynku, uzupełnienie portfela o konkurencyjne elementy i dostarczenie międzynarodowej kadry.

15 kwietnia 2019 r. Liberty Mutual ogłosił ostateczne zawarcie umowy o nabyciu od AmTrust globalnych operacji w zakresie gwarancji i reasekuracji kredytowej. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. 31 maja 2019 r. podano komunikat o zakończeniu akwizycji AmTrust Surety, podmiotu specjalizującego się w gwarancjach w USA. W maju 2017 r. Liberty Mutual zakupił za ok. 3 mld dol. specjalistycznego ubezpieczyciela Ironshore, należącego do chińskiego konglomeratu Fosun.

(AC, źródło: Insurance Journal)