Liderzy sektora o nowej fali Fintech 2.0

0
70

W dniach 29–30 września odbędzie się 10. edycja FinTech & 9. InsurTech Digital Congress. Spotkania zorganizowano w formule hybrydowej: stacjonarnie w  hotelu The Westin Warsaw oraz w formie transmisji online. Podczas kongresu eksperci i przedstawiciele branży fintech i insurtech w Polsce dokonają podsumowania aktualnych trendów i czynników kształtujących kondycję sektora.

Myśl przewodnią dla wrześniowego kongresu stanowić będzie Fintech 2.0 – nurt, w którym fintech stanowi główny element wkomponowany w modele budowania wartości w biznesie. Panel inauguracyjny oparty zostanie o analizę nowej fali, zgodnie z którą fintech jest  powiązany z gospodarką i stał się częścią dużego ekosystemu. Na podstawie praktycznych przykładów zgłębiony zostanie proces kształtowania się dojrzałego fintechu oraz atrakcyjność polskich fintechów z punktu widzenia inwestorów.

W kolejnych częściach poruszone zostaną tematy dotyczące percepcji rozwiązań fintech i insurtech przez tradycyjne podmioty na rynku. Pojawią się takie elementy, jak m.in. wyzwania w budowaniu fintechów nowej ery, kondycja polskich fintechów, nowe modele biznesowe banków, akceleracja Embedded Finance & Insurance, inwestycja w insurtechy, insurance as-a-service.

Skomentowane zostaną również zagadnienia dotyczące innowacji:

  • w jaki sposób innowacje powinny być wdrażane i finansowane,
  • jak prowadzone są inwestycje,
  • w co warto inwestować w Polsce i w Europie.

Segment Fintech & InsurTech Stage. Best practice sharing zawierać będzie z kolei najciekawsze „use case’y”, w ramach których przedstawione zostaną najbardziej transformujące, najbardziej popularne i przynoszące największe zyski rozwiązania technologiczne wykorzystywane w branży finansowej i ubezpieczeniowej.

W kolejnych panelach prelegenci zajmą się tematyką wykorzystania danych w obszarze ubezpieczeń i sektorze finansowym oraz dokonają ewaluacji hybrydowych i cyfrowych doświadczeń klienta i komunikacji z klientem w 2022 r. Eksperci porozmawiają również o rozwoju i budowaniu wartości na rynku płatności. Nie zabraknie także niezwykle istotnych w dzisiejszej rzeczywistości zagadnień dotyczących telemedycyny i upowszechniania się rozwiązań telemedycznych oraz ich powiązań z branżą ubezpieczeniową.

FinTech & InsurTech Digital Congress skierowany jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska.

Więcej informacji: www.mmcpolska.pl

(KS, źródło: MMC Polska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here