Lloyd’s spodziewa się wielomiliardowych roszczeń po katastrofie w Baltimore 

0
510

Zawalenie się mostu w Baltimore prawdopodobnie doprowadzi do wielomiliardowych strat ubezpieczonych – powiedział 28 marca prezes Lloyd’s of London.

Bruce Carnegie-Brown przekazał agencji Reuters, że jest zbyt wcześnie, aby podać liczby dotyczące całkowitych strat ubezpieczonych. Stwierdził jednak, że byłby „bardzo zaskoczony”, gdyby zdarzenie to nie spowodowało wielomiliardowych kosztów, dodając, że „ta tragedia ma szansę stać się największą pojedynczą stratą z tytułu ubezpieczenia morskiego w historii”. Poprzedni rekord odnotowano po katastrofie luksusowego statku wycieczkowego Costa Concordia w 2012 roku.

W 2022 r. Lloyd’s zebrał składkę przypisaną brutto z tytułu ubezpieczeń i reasekuracji morskich, lotniczych i transportowych o wartości ponad 6 miliardów funtów (7,5 miliarda dolarów). Największym rynkiem jest Ameryka Północna.

Tego samego dnia Lloyd’s podał, że jego zysk brutto za 2023 r. wyniósł 10,7 mld funtów (13,49 mld dol.), do czego przyczyniły się dobre wyniki w zakresie ubezpieczeń i inwestycji. Rynek ubezpieczeń, do którego należy ponad 50 firm członkowskich, poniósł w 2022 r. stratę na poziomie 800 mln funtów.

(AM, źródło: Reuters)