Lloyd’s: Startupy wymyślą, jak uprościć produkty

0
546

Lloyd’s ogłosił listę następnych 11 insurtechowych startupów zakwalifikowanych do 6. edycji programu akceleratora innowacji prowadzonego przez Lloyd’s Lab. Insurtechy będą się zajmować tworzeniem prostszych produktów dla klientów, w tym rozwiązań związanych z ryzykami klimatycznymi.

Zmniejszenie skomplikowania produktów i zwiększenie przejrzystości co do ochrony, a także skupienie się na odporności na zmiany klimatyczne zadeklarował Lloyd’s na swojej platformie Futureset.

Do program Lloyd’s Lab wpłynęło 177 zgłoszeń, z których wybrano 11 zespołów do udziału w następnej edycji rozpoczynającej się 26 kwietnia.

Grupa rozpocznie działanie w przestrzeni wirtualnej, a do warsztatów Lloyd’s Lab będzie mogła wejść od 21 czerwca (pod warunkiem że planowane przez rząd zniesienie ograniczeń pandemicznych dojdzie do skutku).

Insurtechy zostały wybrane na podstawie rozwiązań nastawionych na cztery kluczowe tematy: zmiany klimatyczne i dekarbonizacja, geopolityka, dane i modele oraz wsparcie likwidacji szkód. Zespoły będą szukać sposobów wspierania klientów Lloyd’s na całym świecie, za pomocą prostszych produktów umożliwiających szybką reakcję po katastrofie.

Wybrane 11 zespołów to:

  1. Moonshot – firma analityczna budująca technologię do mapowania ekstremizmu, dezinformacji i przestępczości zorganizowanej.
  2. Verisk Maplecroft – wykorzystuje kombinację analityki ryzyka i analiz eksperckich, by pomagać firmom w zarządzaniu ryzykami, które mogą umniejszyć wartość komercyjną, zaszkodzić reputacji marki i zakłócić działalność operacyjną i inwestycyjną oraz łańcuchy dostaw.
  3. Scrub AI – specjalizuje się w automatyzacji powtarzalnych zadań czyszczenia danych.
  4. Supercede Technology – pomaga cedentom i brokerom zautomatyzować tworzenie pakietu ofertowego dla rzetelnej prezentacji ryzyka reasekuratorom.
  5. Safekeep – rozwiązanie AI do obsługi regresu ubezpieczeniowego, które zwiększa liczbę roszczeń odzyskiwalnych o 37%, ich wartość netto w dolarach o 21% i zmniejsza poświęcony na to wysiłek o 90%.
  6. SettleIndex – platforma dla ryzyka sporów sądowych, która skraca czas i obniża koszta rozwiązania sporu.
  7. DistriBind – wykorzystuje AI do zapewnienia sprawności delegowanych uprawnień poprzez automatyzację.
  8. CarbonChain – pomaga firmom w automatyzacji ich rachunków emisji węglowej.
  9. Jupiter Intelligence – dostarcza wieloaspektową analizę ryzyka klimatycznego, na każdym poziomie, przy elastycznym horyzoncie czasowym i scenariuszu klimatycznym.
  10. Tesselo – firma wywiadu satelitarnego, dostarczająca rozwiązania do monitorowania zasobów naturalnych (drzewa, gleba, uprawy) i redukowania ryzyk klimatycznych.
  11. Gaia – stworzyła produkt ubezpieczeniowy, dzięki któremu stosowanie metody zapłodnienia in vitro jest bardziej dostępne, przystępne cenowo i indywidualne. Gaia została zaproszona do tej edycji, pomimo że nie zajmuje się żadnym z czterech wskazanych tematów, dzięki swojemu innowacyjnemu rozwiązaniu IVF.

AC