Maciej Łopiński i Marcin Eckert odchodzą z PZU SA

0
727

Maciej Łopiński złożył 7 czerwca rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej PZU SA oraz członkostwa w radzie nadzorczej spółki. Tego samego dnia z zasiadania w zarządzie spółki zrezygnował Marcin Eckert. Obie rezygnacje zostały złożone ze skutkiem na chwilę ich złożenia.

Powodów obu rezygnacji nie podano, ale już wiadomo, że przynajmniej jedna z nich miała związek z przejściem do innej firmy. Tego samego dnia bowiem Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKO BP powołało Macieja Łopińskiego w skład rady nadzorczej banku. Z kolei Piotr Sobolewski, starszy analityk Polityki Insight ds. sektora finansowego, zasugerował na Twitterze, że Marcin Eckert może wejść do zarządu PKO BP.

Maciej Łopiński jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie swojej kariery zawodowej był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, dziennikarzem „Głosu Wybrzeża” i tygodnika „Czas”. Poseł na Sejm VII kadencji. W latach 2005–2010 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, natomiast w latach 2015–2016 w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa spółek oraz nadzoru właścicielskiego zdobyte również w organach nadzoru spółek prawa handlowego, m.in. PZU S.A., KGHM Polska Miedź, PZU Asset Management, Telewizja Polska S.A.

Marcin Eckert był związany z Grupą PZU od października 2017 r. jako członek zarządu PZU SA, dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych w grupie oraz obu spółkach ubezpieczeniowych PZU. Od 2001 wykonuje zawód radcy prawnego, specjalizuje się w tematyce prawa handlowego, prawa podatkowego, prawa pracy oraz zasad wynagradzania i programów motywacyjnych. Przed zatrudnieniem w Grupie PZU piastował stanowisko Senior Associate w Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy, gdzie wykonywał obowiązki lidera praktyki Benefits & Compensation. Prowadził praktykę w ramach samodzielnej kancelarii. Uprzednio związany również z TGC Corporate Lawyers Warszawa, Mazars & Guerard Audyt oraz Ernst & Young (obecnie EY). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

(AM, źródło: PZU, PKO BP, Twitter)