Marcin Foryś nowym prezesem Supra Brokers

0
1343

Koniec trwającego niemal cztery miesiące wakatu na stanowisko prezesa zarządu Supra Brokers. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki zamknęło proces rekrutacyjny, powołując na to stanowisko Marcina Forysia, wieloletniego członka zarządu tej firmy brokerskiej.

Marcin Foryś jest brokerem ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym, a także wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Gdańskim.

Z wykształcenia jest lekarzem medycyny o specjalności chirurgia. Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku. Od 1999 r. związany z ubezpieczeniami w służbie zdrowia, a także w polskim samorządzie. Od 2014 r. jest członkiem American Society of Healthcare Risk Management, zrzeszającej managerów ryzyka medycznego w Stanach Zjednoczonych.

Ma córkę, a jego zainteresowania koncentrują się na sporcie i podróżach. Jest dwukrotnym Mistrzem Polski w koszykówce z drużyną AZS Akademii Medycznej w Gdańsku.

„Bezkrólewie” w Supra Brokers trwało od 6 listopada ubiegłego roku. Wówczas to swoją funkcję przestał pełnić poprzednik Marcina Forysia na stanowisku prezesa, Rafał Holanowski. Do czasu wyłonienia jego następcy obowiązki szefa spółki pełnił jej zarząd.

(AM, źródło: Supra Brokers)