Marcin Łuczyński członkiem zarządu Polski Gaz TUW

0
797

28 stycznia odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polski Gaz TUW. W jego trakcie zapadła decyzja o powołaniu w skład zarządu towarzystwa Marcina Łuczyńskiego. Ponadto zostanie on też członkiem zarządu Polski Gaz TUW na Życie.

Marcin Łuczyński pełni obowiązki członka zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem od 29 stycznia. Na swoim stanowisku będzie odpowiadał m.in. za obszar finansów i kontrolingu. Jego powołanie wymaga jeszcze uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Marcin Łuczyński jest związany z rynkiem ubezpieczeń od ponad 20 lat. Przed objęciem obecnej funkcji był członkiem zarządu TUZ TUW oraz TUiR Partner. We władzach towarzystw zasiadał od grudnia 2017 roku przez ponad dwa i pół roku. Wcześniej, w latach 2014–2017 pełnił podobną funkcję w Pocztowym TUW i Pocztowym TUnŻ, gdzie tworzył markę Ubezpieczeń Pocztowych. W latach 2011–2013 Marcin Łuczyński pełnił również funkcję członka zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, nadzorując obszar ubezpieczeniowych baz danych, projekty związane między innymi z wdrożeniem dyrektywy Solvency II oraz dotyczące samoregulacji rynku ubezpieczeń na życie. W latach 2001–2011 pracował w grupie Swiss Re w jej warszawskim biurze oraz w oddziale w Monachium.

Marcin Łuczyński jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Advanced Management Program organizowany przez IESE Business School University of Navarra. Marcin Łuczyński jest aktuariuszem, członkiem rzeczywistym Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy.

Obecnie w zarządach towarzystw Polski Gaz zasiadają: Jacek Gdański jako koordynujący ich prace, Anna Gałęzowska oraz Marcin Łuczyński.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl