Mariusz Kurowski nowym prezesem Benefii Ubezpieczenia, Damian Andruszkiewicz dołączy do zarządu

0
1290

Po 32 latach pracy na stanowisku wiceprezesa i członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż Jarosław Szwajgier zdecydował się zakończyć karierę w Vienna Insurance Group Polska. Jednocześnie do zarządu Compensy został powołany Damian Andruszkiewicz. Menedżer zasiądzie też we władzach Benefii Ubezpieczenia, na prezesa której został powołany Mariusz Kurowski. Wszystkie ruchy kadrowe mają na celu wykorzystanie potencjału sprzedażowego spółek Compensy.

W ramach zmian wewnętrznych zarządzanie departamentami sprzedażowymi zakładu, a także spółką Polisa-Życie Ubezpieczenia przechodzi do pionu, którym kieruje Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezeska Compensy. Do końca roku działania w obszarze sprzedaży będzie wspierał Jarosław Szwajgier. Jednocześnie od września w spółce majątkowej stanowisko dyrektora zarządzającego objął Michał Miklewski, związany z VIG od 16 lat.

Powołany na stanowisko członka zarządu Compensy Damian Andruszkiewicz jest związany ze spółką od 12 lat. Stworzył od podstaw Departament Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw, pełnił funkcję Chief Product Officer przy wdrożeniu Beesafe, był tez członkiem zarządu Compensy Dystrybucja. Teraz będzie kierował departamentami produktowymi ubezpieczeń masowych oraz wszedł do zarządu Benefii Ubezpieczenia. Na swoim nowym stanowisku będzie wspierał realizację nowej strategii spółki, która zakłada wzmocnienie współpracy z rynkiem dealerów samochodowych oraz koncentrację na sprzedażowym potencjale

Na czele marki – jako prezes zarządu – stanął Mariusz Kurowski związany z VIG od 2015 r. Jest to doświadczony menedżer, który od początku rozwijał współpracę z rynkiem dealerskim, pełniący dotychczas funkcję wiceprezesa zarządu Benefii.

Ponadto od początku października zarządzanie Departamentem Ubezpieczeń Korporacyjnych Compensy objął Cezary Falkowski, menedżer z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym, z czego ponad połowa przypada na obszar ubezpieczeń korporacyjnych. Cezary Falkowski zastąpi Tomasza Miśniakiewicza, który po 17 latach pracy zakończył współpracę z Compensą.

– Wszystkie zachodzące teraz zmiany mają jeden cel – jak najlepsze wykorzystanie ogromnego potencjału naszych spółek i wzmocnienie ich pozycji na polskim rynku ubezpieczeń. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że osiągnięcie przez Compensę obecnego statusu liczącego się towarzystwa nie byłoby możliwe bez ogromnego wkładu Jarosława Szwajgiera, za co bardzo dziękuję. Dziękuję także Tomkowi Miśniakiewiczowi za wiele lat owocnej współpracy z Compensą. Jednocześnie gratuluję wszystkim objęcia nowych obszarów odpowiedzialności. Przed nami kolejne wyzwania, które zainicjują nowe otwarcie i otworzą nowe perspektywy. Jesteśmy na to gotowi – komentuje Anna Włodarczyk-Moczkowska.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl