Marsh McLennan wykorzysta AI do zarządzania ryzykiem łańcucha dostaw

0
708

Marsh McLennan uruchomił Sentrisk, platformę opartą na sztucznej inteligencji, której celem jest pomoc firmom w zarządzaniu ryzykiem globalnego łańcucha dostaw. Stworzona dzięki połączonym możliwościom Marsh McLennan i Oliver Wyman, Sentrisk wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak mapowanie łańcucha dostaw AI i geoprzestrzenne obrazowanie satelitarne.

Użytkownicy otrzymują kompleksową ocenę ryzyka związanego z łańcuchem dostaw, ostrzeżenia o zakłóceniach w pobliżu krytycznych zasobów oraz dostęp do usług doradztwa w zakresie ryzyka świadczonych przez Marsh i Oliver Wyman. Obecnie modelowane ryzyka obejmują zagrożenia naturalne, geopolityczne, związane z klimatem i reputacją, a także ryzyka strukturalne, takie jak zależność od jednego dostawcy i koncentracja geograficzna.

Marsh McLennan podkreśla, że narzędzia te umożliwią organizacjom mapowanie ich łańcuchów dostaw w sposób bardziej kompleksowy niż kiedykolwiek wcześniej oraz opracowanie strategii ograniczania, przenoszenia i zarządzania ryzykiem, które będą lepiej dostosowane do ich potrzeb biznesowych.

(AM, źródło: PIU)