Mercer Polska członkiem wspierającym SPBUiR

0
533

Zarząd Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych podjął decyzję o przyjęciu w poczet członków wspierających firmy doradczej i brokerskiej Mercer Polska.

Prezes zarządu spółki Krzysztof Nowak zobowiązał się, że jego firma będzie przestrzegać wszystkich wynikających z tego tytułu obowiązków. Zadeklarował aktywny udział pracowników brokerów w działalności statutowej Stowarzyszenia, w szczególności w działaniach mających na celu podniesienie jakości pracy oraz wiedzy ubezpieczeniowej, a także pomoc ekspertów w zakresie teorii i praktyki ubezpieczeniowej.

Mercer to jedna z 3 największych firm brokerskich w obszarze ubezpieczeń i opieki medycznej oraz największy doradca w tworzeniu planów emerytalnych i inwestycyjnych dla pracowników w Polsce. W zakresie usług brokerskich dysponuje doświadczeniem ze współpracy z ponad 300 firmami, dla których jako broker dostarcza usługi w obszarze świadczeń ubezpieczeniowych. Mercer pomógł dotąd ponad 300 pracodawcom zorganizować świadczenia emerytalne, poczynając od PPE, poprzez PPK, a kończąc na tzw. planach pozaustawowych – PPO. W zakresie świadczeń emerytalnych Mercer również pracował dla instytucji publicznych, ZUS-u, polskiego rządu oraz organizacji biznesowych.

Mercer jest firmą należącą do Marsh McLennan. W Polsce działa od 1999 roku i zatrudnia łącznie 150 osób, w tym 40 brokerów ubezpieczeniowych, którzy są członkami SPBUiR.

(AM, źródło: SPBUiR)