Moją prawdziwą pasją jest analityka

0
673

Rozmowa z Piotrem Mikuszewskim, dyrektorem Biura Analiz i Projektów Ubezpieczeniowych w Inter-Broker

Aleksandra Wysocka: Panie Piotrze, opowiedziałby Pan kilka słów o sobie i swojej roli w Inter-Broker?

Piotr Mikuszewski: – Z przyjemnością. Z firmą związany jestem od 2005 r., więc obchodzimy już 18 lat współpracy. To pełnoletność!

Co sprawiło, że dołączył Pan do firmy?

– Rynek pracy w Polsce w 2005 r. był wyjątkowo trudny. Po pracy nauczyciela w liceum i gimnazjum poszukiwałem nowego miejsca, nowych wyzwań. Zmiana była konieczna, choć niełatwa. Czasem los rzuca nam wyzwanie, które okazuje się być nową drogą życiową. Tak się stało w moim przypadku.

Zdradzę, że z wykształcenia jestem teologiem i filozofem. To świat odległy od ubezpieczeń, ale w tamtych czasach do branży trafiało się z bardzo różnych miejsc. Zanim wszedłem na ścieżkę brokerską, miałem roczny epizod w strukturach jednego z ubezpieczycieli. Wiele się nauczyłem, ale marzyłem o dalszym rozwoju. Znalazłem ogłoszenie w tradycyjnej gazecie – tak, to były czasy przed dominacją internetu – i zdecydowałem się aplikować.

Złożyłem papiery do Mentor SA oraz Inter-Broker. W Mentorze proces rekrutacyjny się przeciągał, a Inter-Broker szybko odpowiedział, zapraszając mnie na spotkanie z prezesem zarządu, a potem z innymi wspólnikami. Podobno zrobiłem bardzo dobre wrażenie… I tak się zaczęło.

Czyli to była kwestia szybkości?

– Może i szybkości, ale też pewnego rodzaju przeznaczenia. W Inter-Broker poczułem, że mogę coś zmienić, że mogę się rozwijać. To był długo oczekiwany zwrot w mojej karierze.

A w jakich obszarach Pan się specjalizuje?

– Zacząłem od akwizycji, pozyskiwania klientów. Z czasem jednak odkryłem, że moją prawdziwą pasją jest analityka i tworzenie programów ubezpieczeniowych. Od 2015 r. mam pełną swobodę w ich kreowaniu, co jest dla mnie nie tylko pracą, ale i formą realizacji osobistych aspiracji.

Doszły mnie słuchy, że bardzo mocno się Pan zaangażował w tworzenie programu studiów podyplomowych, które zorganizowaliście z okazji 25-lecia firmy.

– Moja rola polegała na zaprojektowaniu struktury programu tak, aby obejmował on trzy kluczowe bloki: administracyjny, techniczny i prawno-finansowy. Mając doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, chciałem, aby program odzwierciedlał realia rynku i pozwalał na holistyczne zrozumienie złożonego świata samorządów. To się udało!



ZDANIEM BROKERA

Program studiów stworzony tylko dla nas to był strzał w dziesiątkę

Od sześciu lat jestem częścią Inter-Broker, gdzie jako broker skupiam się na ubezpieczeniach finansowych. Na co dzień łączę zadania brokerskie z prowadzeniem naszego firmowego Facebooka – to wyzwanie, które bardzo lubię. Z okazji 25-lecia firmy uczęszczam na studia podyplomowe, które poszerzają moją wiedzę dotyczącą samorządów, m.in. o prawie budowlanym i odpowiedzialności cywilnej.

Jestem magistrem polonistyki, ale ubezpieczenia to moja druga pasja – ukończyłam już jedne studia podyplomowe o tej tematyce. Uważam, że stworzenie programu studiów specjalnie dla nas to był strzał w dziesiątkę.

Marta Świderska


Stacjonarne spotkania to jest to

Od niemal trzech lat pracuję jako broker ubezpieczeniowy w Inter-Broker. Opiekuję się klientami strategicznymi. Teraz, w ramach jubileuszu firmy, mamy możliwość uczestnictwa w studiach podyplomowych, które wspólnie jako zespół stworzyliśmy od podstaw. Jestem jedną z pierwszych osób, które się na nie zapisały.

Trzy zjazdy już za mną i jestem pod wrażeniem – szczególnie forma stacjonarna pozwala na bezcenną wymianę doświadczeń z wykładowcami-praktykami. To szansa na zadanie pytań, które zawsze chciałam omówić, a które są kluczowe w naszej pracy. Szczególnie interesuje mnie temat odpowiedzialności cywilnej samorządów. To niesamowita okazja do rozwoju i nie mogę się doczekać kolejnych zajęć!

Urszula Kołowrocka


Chętnie zgłębię kwestie finansów samorządu terytorialnego

Jestem dyrektorem Biura Ubezpieczeń na Życie w Inter-Broker. Chociaż zaczynałem od majątku, to od 2009 r. pomagam rozwijać ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego, skupiając się na ubezpieczeniach grupowych: życiowych i zdrowotnych oraz NNW. Obsługujemy w zakresie benefitów pracowniczych setki samorządów.

Jestem zadowolony z możliwości zapisania się na studia podyplomowe. To świetna okazja, by uzupełnić wiedzę o klientach, z którymi współpracujemy na co dzień, zwłaszcza że często ich problemy są bardzo specyficzne. Szczególnie interesuje mnie moduł poświęcony finansom samorządów, ponieważ jest to kluczowe dla organizacji benefitów pracowniczych. Pracownik samorządowy żyje w trochę innej rzeczywistości niż pracownik sektora prywatnego, co wpływa na możliwości finansowania benefitów przez pracodawców. Jestem ciekaw, co przyniosą te studia i jakie nowe rozwiązania uda nam się dzięki nim znaleźć.

Radosław Kwiatos


Najcenniejsze jest dla mnie wielopłaszczyznowe podejście

Z ubezpieczeniami jestem związany od kilkunastu lat, natomiast do Inter-Broker dołączyłem na początku 2022 r. Była to dla mnie najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć, cieszę się, że tu jestem. Całe moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe budowałem w branży brokerskiej. Obecnie w Inter-Broker współpracuję z jednostkami samorządu terytorialnego, firmami produkcyjnymi i usługowymi oraz dużymi podmiotami rolnymi, zapewniając im kompleksową obsługę ubezpieczeniową.

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Jubileusz 25-lecia firmy przyniósł nam możliwość wzięcia udziału w studiach podyplomowych. Uważam, że to doskonała inicjatywa. Studia mają szeroki zakres tematyczny, co pozwoli mi na pogłębienie wiedzy w różnych aspektach funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. To wielopłaszczyznowe podejście jest dla mnie najcenniejsze.

Łukasz Reszczyński