Motocyklista i turysta porównają oferty w sieci

0
126

Klienci korzystający z porównywarek ubezpieczeniowych mają od niedawna do dyspozycji dwa nowe narzędzia tego typu. Za pośrednictwem jednego z nich mogą porównać oferty ochronne dla motocyklistów. Z kolei druga porównywarka pozwala wybrać ubezpieczenie turystyczne.

Porównywarkę dla właścicieli jednośladów uruchomił Rankomat. Narzędzie porówna ceny polis OC, AC, assistance i NNW w 4 towarzystwach ubezpieczeń. Porównywarka umożliwia zakup ubezpieczenia bezpośrednio na stronie rankomat.pl, bez konieczności przechodzenia na stronę internetową wybranego zakładu. W kalkulatorze można porównać ceny i zakres polis dla motocykli, motorów, i skuterów. Wystarczy wypełnić formularz, albo skorzystać ze wsparcia jednego z ponad 200 agentów.

Obecnie w porównywarce dostępne są oferty Benefii, Generali, Proamy i Wiener (bez skuterów). Rankomat zapowiada jednak, że zamierza nawiązać współpracę z kolejnymi ubezpieczycielami. Będzie także rozszerzać ofertę produktową, która już teraz zawiera OC, AC, assistance i NNW.

– Dzięki wprowadzonym zmianom na rankomat.pl właściciele jednośladów zyskują możliwość łatwego porównania zarówno cen, jak i zakresu ubezpieczenia motocykla od kilku ubezpieczycieli. Porównanie ofert i zakup ubezpieczenia zajmuje zaledwie kilka minut, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapewniamy wsparcie poprzez naszych agentów ubezpieczeniowych dostępnych telefonicznie i za pośrednictwem e-maila. Pozwala to oszczędzać i czas i pieniądze, które pewnie każdy motocyklista woli przeznaczyć na utrzymanie motocykla oraz podróże – mówi Tomasz Masajło, prezes rankomat.pl.

Z kolei multiagencja CUK Ubezpieczenia zaprojektowała i  oddała w ręce klientów porównywarkę ubezpieczeń turystycznych, dostępną również na urządzenia mobilne. Za jej pośrednictwem klient może także dokonać płatności przelewem, kartą lub blikiem oraz przy wykorzystaniu zgromadzonych punktów Payback.

– Tworząc narzędzie, zadaliśmy sobie pytanie, jak sami chcielibyśmy kupować ubezpieczenia. Najważniejsze były dla nas dostępność oraz intuicyjność, aby cały proces zakupowy można było przeprowadzić z dowolnego urządzenia na wypadek zakupu na chwilę przed lub w trakcie podróży – na lotnisku, w pociągu czy z fotela pasażera w samochodzie. Bez względu na to, czy klient wykupuje polisę z wyprzedzeniem, czy na ostatnią chwilę, zakup zawsze powinien być poprzedzony porównaniem dostępnych na rynku ofert i wyborem tej najkorzystniejszej – komentuje Marcin Dyliński, dyrektor Departamentu Marketingu i e-commerce CUK Ubezpieczenia.

– Szczególnie ważne było dla nas, aby dać klientom dostęp do maksymalnie szerokiej i kompleksowej ochrony. Z uwagi na pandemię istotnym elementem była ochrona obejmująca zachorowanie na Covid-19 oraz jego skutki, zwrot kosztów leczenia oraz kosztów z tytułu odwołania bądź skrócenia wyjazdu z powodu zarażenia – dodaje Anna Pawłowska-Kruzińska, dyrektor marketingu CUK Ubezpieczenia.

W porównywarce dostępny jest pełny wachlarz ubezpieczeń turystycznych – od podstawowego NNW i kosztów leczenia po rozszerzenia takie jak ubezpieczenie bagażu, assistance i koszty odwołania wycieczki lub skrócenia wyjazdu.

Aby otrzymać zestawienie ofert, wystarczy podać kilka podstawowych danych, jak miejsce i czas wyjazdu, czy formę aktywności (wypoczynek, sport wyczynowy lub ekstremalny). Porównywarka przeliczy wszystkie warianty i wygeneruje rekomendowane oferty.

(AM, źródło: CUK Ubezpieczenia, Rankomat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here