Nationale-Nederlanden: Konferencja Perspektywy Women In Tech Summit

0
368

13 listopada w Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja Perspektywy Women In Tech Summit poświęcona kobietom w nowych technologiach. Wydarzenie skupia wielu ekspertów, m.in. przedstawicieli Nationale-Nederlanden. Ubezpieczyciel jest partnerem tegorocznej edycji konferencji.

Podczas wydarzenia odbędzie się ponad 100 wykładów i warsztatów, nie tylko dotyczących branży, ale również umiejętności miękkich, które wspierają rozwój kariery zawodowej. Wśród tematów poruszanych przez ekspertki i ekspertów znajdzie się projektowanie i wdrażanie architektury IT, praca w branży czy cyberbezpieczeństwo.

– Wierzymy w siłę kobiet i chcemy znieść bariery, które blokują im dostęp do świata IT. Chcemy pokazać, jak ważna jest dla nas świadomość kobiet, że mogą rozwijać się na rynku nowych technologii, a tegoroczne prelegentki są tego najlepszym przykładem – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden. – Jesteśmy dumni, że 2/3 zespołu Nationale-Nederlanden to kobiety. W samym zarządzie mamy dwie przedstawicielki, a stanowiska managerskie zajmuje aż 56 kobiet. Chcemy wspólnie z nimi inspirować polski rynek do stwarzania równych szans – dodaje.

Tegoroczne hasło wydarzenia wpisuje się w działania Nationale-Nederlanden. Jesienią firma ruszyła z kampanią pod hasłem „Twoja historia ma z nami przyszłość”, która zakłada strategiczne zmiany w zakresie nowych technologii m.in. poprzez rozbudowę działu IT.

– Aktywnie angażujemy się w rozwój kompetencji cyfrowych pracowników. Partnerstwo podczas konferencji Women In Tech to konsekwencja działań prowadzonych aktualnie w firmie. Wśród naszych planów na przyszłość duża rolę odgrywa digitalizacja oraz wzmocnienie zespołu IT – podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)