Nationale-Nederlanden po raz pierwszy wśród 10 najlepszych pracodawców

0
422

Nationale-Nederlanden znalazł się w gronie 10 najlepszych pracodawców w kraju. Certyfikat Top Employer Polska, który otrzymała firma, przyznawany jest tylko raz w roku, po kompleksowym audycie badającym procesy, projekty i inicjatywy z obszaru HR.

W 2024 roku wyróżnienie Top Employer Polska otrzymało 79 firm z Polski. Dla Nationale-Nederlanden to już ósma z kolei statuetka, ale pierwsza klasyfikująca firmę w ścisłej czołówce dziecięciu najlepszych pracodawców w Polsce.

W tym roku szczególną uwagę zwrócono na kwestię dobrostanu i troski o zdrowie pracowników. Aż 95% audytowanych firm przyznało, że to dla nich biznesowy priorytet.

– Nationale-Nederlanden od lat angażuje się w inicjatywy promujące troskę o zdrowie. Edukujemy Polaków w zakresie profilaktyki zdrowotnej, angażując się w wiele kampanii informacyjnych i społecznych. Priorytetowe znaczenie ma dla nas zdrowie i dobrostan naszych pracowników. Dlatego organizujemy badania profilaktyczne, spotkania na temat well-beingu i zdrowego trybu życia. W ramach kampanii społecznej z Fundacją Rak’n’Roll wprowadziliśmy nowy benefit – Dzień na U. To dodatkowy dzień wolny, z którego mogą skorzystać nasi pracownicy i pójść do lekarza, aby skontrolować swoje zdrowie. Co więcej cyklicznie organizujemy także badania profilaktyczne w naszym biurze, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu razem kształtujemy pozytywne nawyki – mówi Liwia Kwiecień, członkini zarządu ds. HR Nationale-Nederlanden.

Uzyskany przez Nationale-Nederlanden wynik na poziomie 96,2% jest jednym z najwyższych wśród wszystkich firm objętych badaniem. W przypadku ubezpieczyciela szczególnie doceniono obszary strategii HR, budowania wizerunku marki pracodawcy oraz well-beingu.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)