Nationale-Nederlanden: Pracownicy przebadani w ramach Movember Polska

0
417

21 listopada pracownicy Nationale-Nederlanden wzięli udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych umożliwiających wykrycie męskich nowotworów. Akcja została zorganizowana w siedzibie firmy z okazji tegorocznej kampanii Movember, którą ubezpieczyciel wspiera od 2015 roku. W ramach promocji profilaktyki zdrowotnej powstał film z udziałem pracowników.

– Nasza firma od lat angażuje się w działania związane z budowaniem zdrowych nawyków. Regularnie przypominamy, jak wielkie znaczenie mają badania profilaktyczne. Także jako pracodawca – chcemy tworzyć miejsce pracy, które pomaga dbać o to, co najważniejsze. Benefity, które oferujemy, są dopasowane do potrzeb i projektowane wspólnie z pracownikami. A dodatkowo w listopadzie zapraszamy naszych kolegów do udziału w akcji Movember i organizujemy badania profilaktyczne w naszym biurze – mówi Magdalena Kuskowska, menedżer komunikacji i doświadczenia pracownika Nationale-Nederlanden.

Firma od lat związana jest z edukacją Polaków w kontekście zdrowia i wykonywania badań profilaktycznych. Temat ten jest istotnym wątkiem podejmowanym w komunikacji wewnętrznej oraz działaniach związanych z employer brandingiem. Aby zachęcić mężczyzn do udziału w akcji, ubezpieczyciel przygotował film, w którym pracownicy, jako ambasadorzy kampanii, zachęcają swoich kolegów z pracy do badań i regularnego kontrolowania stanu zdrowia.

W tegorocznej edycji Movember w centrali firmy przebadanych zostało ponad sto osób.

 – Przez codzienne obowiązki często zapominamy o podstawowych badaniach kontrolnych lub odkładamy je na później. Chcieliśmy zaoferować naszym pracownikom gotowe rozwiązanie, tj. lekarza w miejscu pracy. Między jednym a drugim spotkaniem mogą w kilka minut potwierdzić swoje zdrowie – dodaje Magdalena Kuskowska.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)