Nationale-Nederlanden: Ruszyły notowania ośmiu Funduszy Zdefiniowanej Daty

0
1552

Ruszyły notowania ośmiu Funduszy Zdefiniowanej Daty (FZD) Nationale-Nederlanden DFE Nasze Jutro, przygotowanych w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Do funduszy wpłynęły pierwsze wpłaty uczestników PPK. Nationale-Nederlanden jest pierwszą instytucją na rynku, która uruchomiła pełen zestaw wszystkich FZD, w których pracownicy będą gromadzić pieniądze w programie.

Rozpoczęcie notowań ośmiu Funduszy Zdefiniowanej Daty wiąże się z tym, że do każdego z FZD – w tym do funduszu bezpiecznego, który od 2026 r. będzie inwestował wyłącznie w obligacje i lokaty – wpłynęły już pierwsze wpłaty uczestników. Nationale-Nederlanden zawarło już blisko 100 umów o zarządzanie PPK z największymi firmami w Polsce (zatrudniającymi powyżej 250 pracowników) i prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkuset kolejnymi.

W połowie stycznia firma jako pierwsza uzyskała od sądu decyzję o rejestracji ośmiu funduszy, teraz jako pierwsza uruchomiła wszystkie FZD i rozpoczęła zarządzanie nimi.

– To ważny dzień nie tylko dla nas, ale także dla całego programu PPK. Od dziś można śledzić wyniki wszystkich ośmiu Funduszy Zdefiniowanej Daty, w których pomnażane są wpłaty uczestników PPK. Jesteśmy technicznie i operacyjnie gotowi na zarządzanie PPK – mówi Grzegorz Chłopek, prezes Nationale-Nederlanden PTE.

Towarzystwo będzie pobierać niższe niż przewidziane w ustawie opłaty za zarządzanie PPK. W przypadku funduszu zdefiniowanej daty 2025 (najbezpieczniejszy fundusz, który od 2026 roku nie będzie inwestował w akcje) będzie to 0,2%, a w pozostałych – 0,42% w skali roku. Dodatkowo opłata za zarządzanie we wszystkich FZD do 30 czerwca 2020 r. została obniżona do 0,01%, a opłata za wynik nie będzie pobierana do końca tego roku.

Oprócz tego Nationale-Nederlanden PTE oferuje pracodawcom także pomoc przy wdrożeniu i obsłudze PPK, m.in. w ramach integracji z systemem kadrowo-płacowym, wsparcia pracodawców na etapie wdrożeniowym i powdrożeniowym oraz akcji informacyjnych dla pracowników firmy. Dodatkowo będzie wspierać wszystkie procesy obsługowe przez własny portal PPK, niezależnie od posiadanego systemu kadrowo-płacowego w firmie.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden PTE)