Nationale-Nederlanden: Turyści wybierają coraz szersze zakresy ochrony ubezpieczeniowej

0
1084

Analiza zachowań klientów Nationale-Nederlanden wykazała, że największą popularnością wśród udających się na zagraniczny urlop cieszy się ubezpieczenie na tygodniowy wyjazd. Z kolei najpopularniejszym dodatkiem do podstawowej polisy jest OC w życiu prywatnym.

Według danych Nationale-Nederlanden klienci najczęściej wykupują ubezpieczenie turystyczne na okres do 7 dni (37%) oraz między 8 a 14 dni (27%). Ten pierwszy okres jest najpopularniejszy przy wyjazdach po Europie. Na dłuższe wakacje turyści decydują się w szczególności przy wyjazdach do USA lub Azji.

Wyjeżdżający najczęściej kupują polisę dzień przed wyjazdem (33% osób) lub 2–4 dni przed (30%).

Dane ubezpieczyciela wskazują, że klienci najczęściej wykupują polisy pojedynczo lub w parach. Rośnie też świadomość dodatkowych ubezpieczeń oferowanych do ubezpieczeń podróżnych:

  • 74% osób wybiera ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
  • 62% osób wybiera ubezpieczenie następstw wypadków (NW),
  • 31% osób wybiera ubezpieczenie bagażu.

– Nasi klienci decydują się na coraz wyższe sumy ubezpieczeń, planując zagraniczne wyjazdy. Od 2022 roku dla podróży po Europie średnia wybierana suma ubezpieczenia wzrosła o prawie 100 tys. zł, a dla wyjazdów poza Europę o 150 tys. zł. Nadal widoczna jest również różnica w ich wysokości – klienci decydują się na ponad dwukrotnie wyższe sumy ubezpieczenia, gdy wyjeżdżają poza Europę – komentuje Mateusz Rostek, menedżer ds. produktów Nationale-Nederlanden. – Również w przypadku dłuższych urlopów, tych powyżej 14 dni, klienci chętniej decydują się na wyższe sumy niż te, które wybraliby, jadąc na krótsze wczasy. Dodatkowo, jeśli wybierają się poza Europę, decydują się na wyższą sumę gwarancyjną OC. Co ważne, znaczna część naszych klientów wybiera szersze zakresy ochrony, co świadczy o ich coraz większej świadomości – dodaje.

(AM, źródło: kplus.pl)