Nationale-Nederlanden wzbogaciło zakres „Ochrony Jutra”

0
867

Ujednolicona i obniżona minimalna składka oraz podwyższony maksymalny wiek wejścia do ubezpieczenia do 70. roku życia to najbardziej charakterystyczne cechy odświeżonej wersji ubezpieczenia Nationale-Nederlanden „Ochrona Jutra”. W ramach jednej umowy właściciel będzie mógł również samodzielnie skomponować pakiet dostosowany do jego aktualnej sytuacji życiowej.

„Ochrona Jutra” zapewnia zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci, problemów zdrowotnych czy potrzeb inwestycyjno-oszczędnościowych. Właściciel umowy może skorzystać z dostępnych w ramach polisy pakietów lub samodzielnie skomponować optymalny dla siebie wariant. Polisa dostępna jest od 39 zł miesięcznie, a minimalna suma ubezpieczenia na umowie głównej została obniżona do 1 tys. zł.

„Ochrona Jutra” Nationale-Nederlanden oferuje gotowe pakiety: wypadkowy, zdrowotny oraz dziecięcy. Klienci mogą zdecydować się także na zawarcie umów dodatkowych obejmujących m.in. choroby nowotworowe czy cukrzycę.

– Z przeprowadzonych w kwietniu badań wynika, że 66% ankietowanych przy wyborze ubezpieczenia kieruje się przede wszystkim ceną. Zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, w ostatnim czasie wprowadziliśmy kilka istotnych zmian do jednego z naszych flagowych produktów „Ochrona Jutra”. Od teraz mogą oni wybrać każde ubezpieczenie w formule stand alone, np. na wypadek zachorowania na nowotwór w dowolnym zakresie i w dowolnym czasie rozbudować je o inne usługi, jak np. onkolog, pre-diagnoza czy inne poważne zachorowania. W ten sposób sam może zdecydować o kwocie składek oraz zakresie ochrony – mówi Joanna Walczuk, dyrektor ds. produktów Nationale-Nederlanden.

W „Ochronie Jutra” klient może wybrać ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór w wariancie „Ona” lub „On”, a każdy z nich występuje dodatkowo w trzech wersjach: podstawowym, rozszerzonym oraz pełnym (obejmującym wszystkie rodzaje nowotworów łagodnych oraz złośliwych). Polisę można rozszerzyć o pakiet Onkolog, który zapewnia m.in. dostęp do niezbędnych specjalistów w celu uzyskania i potwierdzenia diagnozy. Do ubezpieczenia można dokupić także pakiet Pre-Diagnoza, w ramach którego klient zyskuje możliwość wykonania badań przesiewowych i genetycznych pozwalających na szybkie wykrycie choroby.

Pełny zakres ubezpieczenia na wypadek chorób onkologicznych uwzględniający umowy dodatkowe obejmuje także wypłatę do 600 tys. na leczenie oraz pakiet assistance. Zapewnia on pacjentowi i jego bliskim wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, w tym transport medyczny, opiekę pielęgniarską, pomoc w opiece nad dziećmi czy profesjonalną pomoc psychologiczną.

– Obniżyliśmy próg wejścia minimalnej składki, co pozwala klientom zawrzeć ubezpieczenie zgodnie z ich realnymi potrzebami, bez konieczności podwyższania składki do wcześniej obowiązującego minimalnego progu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda osoba zyskuje realną ochronę oraz pomoc w sytuacjach nieprzewidzianych – dodaje Joanna Walczuk.

Kompleksowa ochrona dla seniorów

Nationale-Nederlanden zmieniło też maksymalny wiek wejścia do ubezpieczenia. Teraz ochroną w ramach polisy mogą zostać objęci seniorzy, którzy nie przekroczyli 70 lat. W nowej odsłonie obniżone zostały również bariery wejścia. Minimalna suma ubezpieczenia na umowie wynosi obecnie 1 tys. zł. Z kolei minimalny czas trwania polisy to 5 lat. „Ochroną Jutra” można zabezpieczyć także dzieci, które ukończyły 1. rok życia.

Z nowej odsłony produktu mogą skorzystać zarówno obecni klienci towarzystwa, jak i nowi, którzy w ramach przejęcia MetLife w Polsce mogą dołączyć do Nationale-Nederlanden.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)