Banki chętnie oferują polisy w kanałach elektronicznych

0
771

Najszerzej dostępnymi ubezpieczeniami niepowiązanymi z produktem bankowym, dostępnymi w aplikacjach i serwisach transakcyjnych banków działających na polskim rynku są obecnie polisy turystyczne. W kanałach elektronicznych rzadziej można natomiast spotkać polisy stand alone zapewniające ochronę życia i zdrowia – informuje cashless.pl.

Z danych zebranych przez serwis od banków wynika, że ubezpieczenia turystyczne są dostępne w kanałach elektronicznych Alior Banku, Getin Banku, ING, mBanku, Millennium, PKO BP, Santander Bank Polska, Pekao SA i BNP Paribas. Oprócz dwóch ostatnich banki te oferują również zakup ubezpieczeń komunikacyjnych w aplikacji. Z kolei ochrona nieruchomości jest dostępna w Alior Banku, Getin Banku, ING, mBanku, PKO BP i Santander Bank Polska.

W przypadku ubezpieczeń życia i zdrowia banki stawiają na dystrybucję za pośrednictwem swoich jednostek terenowych. Portal cashless.pl podkreśla jednak, że np. w kanale elektronicznym ING dostępne jest ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór oraz NNW. Z kolei w mBanku klienci mogą skorzystać z ubezpieczenia życia i zdrowia, w PKO BP ze szkolnego oraz ubezpieczenia MojeŻycie24, natomiast w Santanderze – z polisy na życie oraz NNW. Serwis przypomina, że w kanałach elektronicznych Pekao SA wkrótce mają pojawić się ubezpieczenia komunikacyjne.

Partnerami ubezpieczeniowymi banków są zazwyczaj podmioty z tej samej grupy, joint venture lub partnerzy strategiczni. I tak polisy niepowiązane z produktem bankowym w Alior Banku czy Pekao SA pochodzą z oferty PZU lub LINK4. Santander oferuje głównie produkty Santander Allianz, a Millenium – Ergo Hestii.

Więcej:

cashless.pl z 23 maja, Ida Krzemińska-Albrycht „W którym banku kupicie travelkę, a gdzie ubezpieczenie komunikacyjne. Przegląd oferty ubezpieczeń stand alone w bankowości”

(AM, źródło: cashless.pl)