Niemcy: Insurtech uzbierał na samodzielność

0
134

Getsafe, cyfrowy MGA z siedzibą w Niemczech, pozyskał kolejne 63 mln dol. finansowania, które planuje wykorzystać na uzyskanie własnej licencji ubezpieczeniowej do końca 2021 r. i przyspieszenie ekspansji w Europie. W tej rundzie finansowania insurtechu wzięło udział kilku nowych inwestorów, w tym Abacon Capital, oraz inwestorzy dotychczasowi – Earlybird, Commerz Ventures i Swiss Re.

Środowisko inwestycyjne sklasyfikowało tę rundę jako rozszerzenie rundy serii B przynoszącej w sumie 93 mln dol.

– Pełna samodzielność da nam konieczną swobodę wyboru niekonwencjonalnych dróg i realizowania innowacji szybciej niż kiedyś – powiedział Christian Wiens, dyrektor generalny i współzałożyciel Getsafe.

Insurtech zaczął oferować ubezpieczenia dla najemców w Niemczech pod koniec 2017 r. W 2020 r. wszedł z tym produktem do Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2020 r. firma wprowadziła ubezpieczenie komunikacyjne. Obsługuje 250 tys. klientów w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Getsafe koncentruje się na digitalizacji całego procesu ubezpieczeniowego i jego dostępności przez aplikację w smartfonie, przez którą klienci mogą kupować polisy, zarządzać nimi i adaptować je. Mogą też na bieżąco zgłaszać szkody. Infrastruktura Getsafe jest nastawiona na wielość linii produktowych, języków i rynków – pozwala to na stosunkowo szybką ekspansję rynkową.

(AC, źródło: Carrier Management)