Karolina Chełmicka i Artur Zaron wzmocnią kompetencje Smartt Re

0
460

Smartt Re, polski broker reasekuracyjny, chce zwiększyć pojemność polskiego rynku ubezpieczeń korporacyjnych. W realizacji tego celu mają mu pomóc nowi doświadczeni menadżerowie.

– Naszym celem jest zdobycie takiego zaufania wśród zagranicznych reasekuratorów, aby w ramach współpracy „oddali nam długopis” i umożliwili pre-underwriting – mówi Tomasz Libront, prezes Smartt Re.

Te działania mają pozwolić brokerowi na zwiększanie pojemności, którą mógłby oferować ubezpieczycielom działającym w Polsce.

– „Dajcie ludziom swobodę działania, a zaskoczą was swoją pomysłowością” to nasza dewiza, którą chcemy też przekonać zagranicznych reasekuratorów, aby dali nam możliwość samodzielnego przygotowywania ofert, na których będą mogli się opierać w dalszej ocenie. W szczególności chodzi o ryzyka OC, finansowe, D&O czy cyber, które trzeba dobrze rozumieć, ponieważ bazują na polskich uregulowaniach prawnych – podkreśla Tomasz Libront.

Do realizacji tego celu potrzebne jest jednak wzmocnienie kompetencji w zakresie poszczególnych specjalizacji. Smartt Re mają w tym pomóc nowi menadżerowie. Ostatnio do jego zespołu brokerskiego dołączyli Karolina Chełmicka, która objęła stanowisko dyrektora ds. reasekuracji ubezpieczeń OC, i Artur Zaron, który będzie pełnić funkcję dyrektora ds. reasekuracji klientów strategicznych.

Karolina Chelmicka

Karolina Chełmicka przeszła z Chubb, gdzie kierowała obszarem ubezpieczeń OC. Natomiast Artur Zaron przeszedł do Smartt Re z Polskiego Centrum Brokerskiego, które współtworzył i którym kierował w randze członka zarządu. Wnieśli oni do brokera reasekuracyjnego ponad 20-letnie doświadczenie w underwritingu i reasekuracji ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczeń szkód w środowisku naturalnym, dużych ryzyk energetycznych i ochrony od ryzyk pogodowych.

Artur Zaron

– Mamy wszechstronne doświadczenie – brokerskie, reasekuracyjne, underwriterskie i w likwidacji szkód oraz osobiste, wypracowane przez lata relacje z zagranicznymi partnerami. Jesteśmy równym partnerem przy stole. Razem z Karoliną i Arturem w naszym gronie, z ich wiedzą i znajomością rynku polskiego, otwartością na nowe pomysły i rozwiązania możemy osiągnąć dużo więcej  – zapowiada Tomasz Libront. 

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Smartt Re)