Nowy wymiar podpisu kwalifikowanego dla branży ubezpieczeniowej

0
531

Umożliwiający zdalne podpisywanie dokumentów SIGNIUS we współpracy z EuroCert, kwalifikowanym dostawcą usług zaufania, wprowadził niedawno na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym, dostępnym nawet w ciągu kilku minut. To przełom na rynku podpisów elektronicznych.

Platforma umożliwia klientom i agentom ubezpieczeniowym zdalne, natychmiastowe i niezwykle intuicyjne podpisywanie m.in. wniosków i polis, prowadząc tym samym do wyższego współczynnika konwersji w branży i olbrzymiej oszczędności czasu i kosztów.

Jak działa to rozwiązanie?

Dostęp do podpisu kwalifikowanego można uzyskać w błyskawicznym tempie. Po założeniu bezpłatnego konta na platformie SIGNIUS Professional i jednorazowej weryfikacji tożsamości, złożenie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach jednocześnie może trwać tylko minutę. Co istotne, możliwe jest opatrzenie dokumentów podpisem kwalifikowanym przez wiele osób oraz ustalenie kolejności podpisywania. Podpis kwalifikowany wydawany jest natychmiast, na podstawie zdalnej wideoweryfikacji tożsamości podpisującego w procesie podpisywania dokumentu – nie ma więc konieczności używania kart, czytników, instalowania dodatkowego oprogramowania czy fizycznej identyfikacji osób podpisujących.

W SIGNIUS koncentrujemy się na użytkowniku, projektujemy naszą aplikację tak, aby była nowoczesna, przyjazna i intuicyjna. Użytkownik nie musi znać się na skomplikowanych algorytmach kryptograficznych, zawiłych przepisach prawa i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach. Tym zajmujemy się my. SIGNIUS czyni kwalifikowany podpis elektroniczny dostępnym dla każdego użytkownika, który go potrzebuje. Użytkownik korzysta z podpisu elektronicznego SIGNIUS w taki sam prosty sposób, jak z każdej innej usługi dostępnej online – mówi Agnieszka Kłobus, Head of SIGNIUS Product Development, SIGNIUS S.A.

Agnieszka Kłobus

Globalny zasięg

Platforma SIGNIUS Professional ma też dodatkowe atuty. Usługa jest zgodna z unijnym rozporządzeniem eIDAS, co gwarantuje pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej. Rozwiązanie daje pełny komfort dla użytkownika – podpis można złożyć z dowolnego miejsca na świecie.

Platforma pozwala obecnie na korzystanie z interfejsu w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim. Weryfikacja tożsamości prowadzona jest ponadto także w języku ukraińskim i rosyjskim. To szczególnie istotne w przypadku kontaktów biznesowych na skalę międzynarodową.

Opcje wdrożenia

SIGNIUS jako jedyna w Europie firma dostarcza rozwiązanie podpisywania dokumentów na odległość, oferując różne modele wdrożenia:

  • wersja online
  • integracja przez API
  • wdrożenie lokalne – on-premise

SIGNIUS ma w ofercie także kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoidentyfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. Wszystkie rozwiązania są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS i dostępne zarówno dla małych i średnich firm, użytkowników indywidualnych, jak i korporacji, a także organizacji publicznych.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje oraz niezobowiązujące DEMO platformy.

connect@signius.eu
www.signius.eu
Tel. +48 61 415 29 00