Open Life udoskonaliło internetową platformę do zgłaszania roszczeń

0
531

Z początkiem roku Open Life uruchomiło nową wersję e-roszczenia.openlife.pl – platformy do zgłaszania roszczeń online, która jest dostępna również na urządzeniach mobilnych.

Według ubezpieczyciela, najistotniejszą cechą serwisu jest ograniczenie do minimum ilości informacji niezbędnych do rozpatrzenia roszczenia. Nowy proces Open Life wymaga jedynie numeru rachunku bankowego, adresu i wymaganych przez prawo oświadczeń. – Naszym marzeniem jest, by ograniczyć zgłoszenie roszczenia do samego przesłania niezbędnych dokumentów. Niestety ze względu na różne wymogi prawne jesteśmy zmuszeni zapytać o pewne informacje osobę zgłaszającą, odebrać od niej stosowne oświadczenia. Zakres tych informacji ograniczyliśmy do niezbędnego z punktu widzenia wymogów formalnych minimum – mówi Emilia Niewiatowska, kierownik projektu w Departamencie Roszczeń i Oceny Ryzyka Open Life.

Pozostałe informacje pozyskiwane są przez aplikację e-roszczenia.openlife.pl dzięki nowo zastosowanym rozwiązaniom, w szczególności OCR-owaniu dokumentów. Open Life wdrożyło również usługę uwierzytelniania zgłaszających z wykorzystaniem mojeID, która pozwoli w szybki i bezpieczny sposób weryfikować tożsamość klientów. Nowa platforma e-roszczenia.openlife.pl ma również przyjazny interface z poziomu urządzeń mobilnych. Z nowego formularza będzie można łatwo korzystać za pomocą smartfonów czy innych urządzeń przenośnych. Uproszczone ekrany i intuicyjna grafika prowadzą krok po kroku przez proces zgłoszenia roszczenia.

Narzędzie umożliwia Open Life automatyczną rejestrację zgłoszeń i tym samym przyśpiesza proces uzupełniania danych osobowych. System segreguje tematycznie rodzaj roszczenia, co w przyszłości może prowadzić do rozwoju automatyzacji wypłaty świadczeń z wybranych ryzyk, oraz oszczędza czas weryfikacji tożsamości i załączonej dokumentacji.

– Wierzę, że dzięki nowemu rozwiązaniu proces zgłaszania roszczeń będzie jeszcze przyjaźniejszy dla naszych klientów – komentuje Krzysztof Bukowski, prezes Open Life – Zaawansowane wykorzystanie robotyzacji pozwoli też na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracowników w obszarze obsługi klienta – dodaje.

(AM, źródło: Open Life)