Oszukiwał „na stłuczkę”, jest w rękach policji

0
202

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 27-latka, który celowo doprowadzał do kolizji drogowych, a następnie wymuszał pieniądze od ich uczestników za poniesione szkody. Obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji o zaistniałym zdarzeniu. Mężczyzna ma na koncie około 90 takich zdarzeń.

Policjanci ustalili, że w ostatnich 6 miesiącach tego roku mężczyzna doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych. Działał głównie na terenie Pragi Północ. Zatrzymany  powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdu. Ponadto obiecywał, że nie będzie powiadamiał policji. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych, które były celowe i zaplanowane. 

Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tys. zł.  

27-latek został objęty policyjnym dozorem i odpowie teraz za oszustwo. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(AM, źródło: KSP)