Pandemia nie zahamuje wzrostu sektora ubezpieczeń zdrowotnych?

0
451

Na rynku ubezpieczeń zdrowotnych na razie nie widać odwrotu klientów. Zdaniem przedstawicieli towarzystw, w przyszłości liczba komercyjnych polis będzie rosła – informuje „Rzeczpospolita”.

Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, ekspertka ubezpieczeń zdrowotnych, uważa, że w długookresowej perspektywie popularność ubezpieczeń zdrowotnych będzie rosła. Zwraca uwagę, że według zakładów ubezpieczeń pandemia spowodowała zwiększenie zainteresowania indywidualnymi polisami zdrowotnymi. Dorota M. Fal przypomina, że większość umów w tym segmencie to pracownicze „grupówki”, zaś pandemia mocno uderzyła w przedsiębiorstwa. Tymczasem według niej pracodawcy nie tylko nie rezygnują z pakietów zdrowotnych, które należały do benefitów, ale też do ich grona dołączają inne podmioty.

Także Aleksandra Polakowska-Szymańska, dyrektor departamentu rozwoju produktów AXA, nie widzi, aby klienci rezygnowali z ochrony. Także tej, którą zapewniają serwisy i świadczenia dodawane do grupowych ubezpieczeń na życie. Według ekspertki coraz więcej osób pyta o dostęp do lekarzy czy pokrycie kosztów pobytu w szpitalu i operacji. Z kolei Bogusława Szyszka-Orłowska, dyrektor działu rozwoju ubezpieczeń życiowych Avivy, uważa, że okres pandemii skłonił do myślenia o bezpieczeństwie i zdrowiu, swoim i najbliższych. A to już prosta droga do zainteresowania ubezpieczeniami, zwłaszcza zdrowotnymi i na życie.

Więcej:

„Rzeczpospolita” z 27 maja, Piotr Skwirowski „Pandemia podbije liczbę polis na zdrowie?”:

https://www.rp.pl/…

 (AM, źródło: „Rzeczpospolita”)